لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۳۴

تساوی پاراگوئه و شکست مکزیک در کوپا آمریکا


تساوی پاراگوئه و شکست مکزیک در کوپا آمریکا
تساوی پاراگوئه و شکست مکزیک در کوپا آمریکا

در ادامه مسابقات جام ملتهای آمریکای جنوبی، کوپا آمریکا، دیشب، سه شنبه، دو دیدار برگزار شد که طی یکی از آنها تیم ملی فوتبال اروگوئه در برابر پرو متوقف شد.

در این دیدار که از گروه سوم برگزار شد، دو تیم پس از نود دقیقه تلاش به تساوی یک بر یک دست یافتند. هر دو گل این دیدار در نیمه نخست به ثمر رسید. ابتدا خوزه پائولو گررو در دقیقه ۲۳ پرو را پیش انداخت تا فشار به روی تیم مدعی اروگوئه بیشتر شود. قرمز پوشان پرو بعد از این گل عقب نشستند ولی نتوانستند از گل خود محافظت کنند در آخرین دقیقه نیمه نخست لوئیز سوارز گلزن باشگاه لیورپول موفق شد بازی را به تساوی بکشاند. در نیمه دوم حملات دو تیم به جایی نرسید و توپی از خط دروازه ها عبور نکرد تا امتیاز ها بین این دو تیم تقسیم شود. با این نتیجه پرو و اروگوئه، هرکدام با یک امتیاز رده های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

مشکلات اخلاقی و محرومیت هشت بازیکن تیم ملی مکزیک در کوپا آمه ریکا کار دست این تیم داد. در دیگر دیدار این گروه تیم ملی مکزیک در برابر شیلی بازی برده را واگذار کرد. در این دیدار که در ورزشگاه بیسِنتاریوی شهر سن خوان برگزار شد، تیم ملی مکزیک با شکست دو بر یک در برابر شیلی به انتهای جدول سقوط کرد. تیم ملی مکزیک که هفته گذشته در پی مسائل اخلاقی با محرومیت هشت بازیکن اصلی خود از سوی فدراسیون فوتبال آنکشور روبرو شد در نیمه نخست این دیدار، موفق شد بر خلاف جریان بازی در دقیقه ۴۰ با گلزنی نستور آرائوخو از حریف پیش بیفتد تا با برتری یک بر صفر به رختکن برود. امادر نیمه دوم شیلی برتری خود را به حریف دیکته کرد و ابتدا در دقیقه ۶۶ توسط استبان پاردس بازی را به تساوی کشاند. سپس آرتورو ویدال در دقیقه ۷۳ گل برتری شیلی را به ثمر رساند تا این تیم سه امتیاز بازی را به دست بیاورد. با این نتیجه شیلی با سه امتیاز در صدر گروه سه قرار گرفت و مکزیک هم بدون امتیاز قعر جدول را به خود اختصاص داد.

دور سوم مرحله گروهی مسابقات جام جهانی فوتبال زنان امروز با برگزاری دو دیدار پیگیری می شود. در این دو دیدار که به صورت همزمان برگزار خواهد شد، تیم ملی آلمان میزبان فرانسه خواهد بود و کانادا به مصاف نیجریه خواهد رفت. آلمان میزبان در حالی به مصاف فرانسه می رود که پیش از این صعود هر دو تیم به دور یک چهارم نهایی مسجل شده است. آلمان با شش امتیاز از دو بازی به دلیل تفاضل گل کمتر پس از فرانسه رده دوم را به خود اختصاص داده است. سیلویا نِید سرمربی تیم ملی آلمان، مدافع عنوان قهرمانی و میزبان این مسابقات، فرانسه را تیمی نامید که از لحاظ تکنیکی به بلوغ رسیده اند. او همچنین ابراز امیدواری کرد که داوری این دیدار بحث برانگیز نباشد. در دیگر دیدار این گروه نیجریه در حالی به مصاف کانادا می رود که دو تیم بدون امتیاز از دو بازی، شانسی برای صعود به مرحله یک چهارم نهایی ندارند.

XS
SM
MD
LG