لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۶

رد هیئت مدیره سرخابیها از سوی ای اف سی


رد هیئت مدیره سرخابیها از سوی ای اف سی
رد هیئت مدیره سرخابیها از سوی ای اف سی

مخالفت کنفدراسیون فوتبال آسیا با هیت مدیره انتخابی باشگاه های پرسپولیس و استقلال و مهلت جدید ای. اف. سی. برای حرفه ای شدن باشگاه ها بار دیگرخبر ساز شد.

سردارعزيزالله محمدي نایب رئیس فدراسیون فوتبال ایران و رئیس سازمان لیگ برتر در نشست كميته رسانه‌اي فدراسيون، با بحراني خواندن وضعيت باشگاه‌هاي ليگ برتري از مخالفت کنفدراسیون فوتبال آسیا با هیت مدیره ی سرخابی ها خبر داد. وی اضافه کرد طبق دستور این کنفدراسیون اگر در فرصت باقي مانده مدارك لازم براي حرفه‌اي شدن به ای. اف. سی. ارسال نشود، ممكن است ليگ ايران به آماتور تغيير پيدا كرده و باشگاه‌هاي ايران ازحضور در ليگ قهرمانان آسيا محروم شوند. وی در مورد پرسپولیس و استقلال پس از انتصاب اعضاي هيات مديره‌شان گفت این دو باشگاه بايد به ثبت شركت‌ها برسند و مدرك ثبت‌شان ترجمه شده و به ای. اف. سی. ارسال شود در غيراين صورت احتمال دارد اين دو باشگاه از ليگ قهرمانان آسيا كنار گذاشته شوند و سهميه ايران در سال آينده نيز كم شود.

اما آخرین تلاش رئیس سابق کنفدراسیون فوتبال آسیا محمد بن همام برای بازگشت به فوتبال از سوی شوراي عالي حكميت ورزش سی. ای. اس. رد شد. بن همام كه به دنبال اتهام پرداخت رشوه طی حكم كميته‌ي اخلاقي فيفا به طورمادام العمر از تمام فعاليت‌هاي فوتبالي محروم شده همچنان خود را رئیس ای. اف. سی. می داند و برای بازگشت به فوتبال دست از تلاش بر نداشته و با شکایت از ژانگ جي‌لانگ چيني سرپرست کنونی كنفدراسيون فوتبال آسيا اورا غیر قانونی می داند. بن همام پس از رد تقاضای استینافش از دادگاه حکمیت ورزش خواسته بود تا انتخاب جي لانگ لغو شده و وي به صندلي رياستش بازگردد تا زمان براي بررسي دقيق پرونده وجود داشته باشد. در شكايت بن همام آمده كه اگر وي واقعا رشوه پرداخت كرده كساني هم بايد به جرم دريافت رشوه محروم شوند. اما شکایت او در این موارد از سوی سی. ای. اس. یا شورای حکمیت ورزش رد شد و آخرین تلاشهای او برای بازگشت به فوتبال بی نتیجه ماند.

اما از فوتبال اروپا ابتدا از انگلیس هفته هفتم لیگ برتر دیشب با شکست آرسنال به پایان رسید. شاگردان آرسن ونگر در دربی شمال لندن با نتیجه 2 بر یک مغلوب تاتنهام شدند. رافائل فان در فارت و کایل واکر برای تاتنهام گلزنی کردند و آرون رمزی تک گل توپچی ها را به ثمر رساند. در اسپانیا هفته هفتم لالیگا دیشب با برگزاری پنج دیدار خاتمه یافت که در دیدارهای حساس تیمهای مدعی رئال مادرید و بارسلونا/ مقابل حریفانشان به پیروزی رسیدند. دیشب رئال مادرید با درخشش و هت تریک گونزالو هیگواین مهاجم آرژانتینی خود با چهار گل اسپانیول را درهم کوبید. در این دیدار که در ورزشگاه استادی کورنه یا ال پارت شهر بارسلون برگزار شد کهکشانی ها برای رسیدن به گل سراپا حمله بودند و مزد آن را نیز در دقیقه ۱۶ گرفتند. شاگردان ژوزه مورینیو با سه پاس از محوطه جریمه ی خود توپ را به گونزالوهیگواین رساندند و او نیز که مدت‌ها به دلیل مصدومیت از میادین دوربود نشان داد که همچنان مهره ای کلیدی در ماشین گلزنی رئال است. عطش گلزنی هیگواین در نیمه دوم هم فروکش نکرد و در دقیقه ۶۵ پاس آلوارو آربلوئا را با شوتی سرکش به تور دروازه ی کریستین آلوارز دوخت تا حساب کار دو بر صفر شود. در ادامه کریس رونالدو که در این بازی کاملاً در خدمت تیم بود در دقیقه ۸۲ با مهارت تمام گل سوم رئال را مهیا ساخت و یار تعویضی این تیم خوزه ماریا کایخون هم دروازه تیم سابق خود را گشود. در حالیکه تنها یک دقیقه به پایان بازی مانده بود هیگواین کار خود را تکمیل کرد و با زدن چهارمین گل تمیش و سومین گل خود در این دیدار هت تریک کرد تاپس از سختی های فراوانی که به جهت عمل جراحی بر روی زانویش کشیده بود به دوران اوج خود بازگردد. اما دیگر تیم شهر بارسلون بارسا که در زمین اسپورتینگ خیخون به میدان رفته بود هم دیشب با تک گل دقیقه ۱۲ آدریانو به برتری رسید تا همچنان در صدر جدول بماند. در این دیدار که در ورزشگاه ال مونینون شهر خیخون برگزار شد. کاپیتان ژاوی هرناندز با ضربه ای هولناک تیر دروازه ی میزبان را به لرزه درآورد ودر برگشت آدریانوی برزیلی دروازه ی خیخون را گشود. در همین نیمه خطا بر روی لیونل مسی در محوطه جریمه از چشم داور پوشیده ماند تا بارسا از رسیدن به گلی دیگر محروم شود. بارسا با همین تک گل با۱۴ امتیاز و به لطف تفاضل گل صدر نشین ماند.

در دیگر دیدارهادیشب رئال بتیس بعد از چند هفته حرکت برروی نوار پیروزی و حضور در صدر جدول بالاخره طعم شکست را پذیرفت و در خانه خود با نتیجه یک بر صفر مغلوب لوانته دیگر تیم مدعی این فصل شد. سویا و اتلتیکومادرید به تساوی بدون گل دست یافتند و رئال سوسیه داد دو- یک مغلوب اتلتیک بیلبائو شد. در جدول رده بندی لالیگا تیم سبز پوش لوانته با ۱۴ امتیاز و به دلیل تفاضل گل پس از بارسلونا در مکان دوم جای دارد و تیمهای رئال مادرید و مالاگا هر کدام با۱۳ امتیاز سوم و چهارم هستند.

درهفته ششم مسابقات فوتبال سری آ ایتالیا هشت دیدار برگزار شد که در مهمترین دیدار آ.ث. میلان قهرمان فصل گذشته در شهر تورین مقابل یوونتوس با دریافت دو گل از کلودیو مارکیزیو شکست خورد تا رده پانزدهم سقوط کند. اما در فرانسه /مدافع عنوان قهرمانی لیگ لوشمپیونا بالاخره نوار تساوی در پنج دیدار گذشته اش را پاره کرد. لیل که در ورزشگاه لیل متروپول میزبان رن بود میهمانش را با نتیجه دو بر صفر از پیش روبرداشت. در این دیدار ابتدا آقای گل فصل پیش لوشامپیونا، موسی ساو، در دقیقه ۷ میزبان را پیش انداخت. سپس فلورن بالمون در دقیقه ۳۲ اختلاف را به دو گل رساند. موسی ساو یک بار دیگر و در دقیقه ۴۳ میتوانست دروازه رن را باز کند که ضربه او را بنوی کاستیل دروازه بان رن مهار کرد تا نیمه نخست با برتری دو بر صفر میزبان به پایان برسد. در نیمه دوم با آنکه رن برای جبران گلهای خورده به روی دروازه لیل فشار می آورد اما توپی از خط دروازه ها عبور نکرد تا این میزبان این بازی را با همان برتری دو بر صفر به سود خود به پایان ببرد. با این نتیجه مدافع عنوان قهرمانی با شانزده امتیاز در رده پنجم جدول ایستاد. رن هم با پانزده امتیاز و تفاضل گل کمتر به رده هفتم جدول سقوط کرد. در آخرین دیدار هفته نهم لوشمپیونا، پاریسن ژرمن هم دو بر صفر لیون را مغلوب کرد. در این دیدار که به میزبانی پاریسن ژرمن برگزار شد در نیمه نخست برغم حملات دو تیم توپی از خط دروازه ها عبور نکرد تا دو تیم با تساوی بدون گل به رختکن بروند. در نیمه دوم و دردقیقه ۶۳ خاویر پاستوره، مهاجم ۴۳ میلیون یورویی پاریسن ژرمن نخستین گل میزبان را به ثمر رساند. در ادامه و در دقیقه ۸۲ کریستوف ژاله دومین گل میزبان را به ثمر رساند تا این تیم هر سه امتیازاین دیدار خانگی را به دست آورد. با این نتیجه پاریسن ژرمن با بیست امتیاز در صدر جدول لوشمپیونا باقی ماند. المپیک لیون هم با هفده امتیاز و تفاضل گل کمتر به رده سوم سقوط کرد.

XS
SM
MD
LG