لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۱۷

برد بی نتیجه پرسپولیس


برد بی نتیجه پرسپولیس
برد بی نتیجه پرسپولیس

هفته پنجم مرحله گروهی رقابتهای فوتبال لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا با پیروزی ولی حذف یک نماینده ایران و جدال دو نماینده دیگر برای صعود دنبال شد.

در یکی از سه بازی تیمهای ایرانی حاضر در این رقابتها، تیم فوتبال استقلال در دیدار برابر السد قطر با درخشش فرهاد مجیدی نیمه اول را با پیروزی به پایان رساند. در این دیدار که در ورزشگاه

السد قطر برگزار شد شاگردان پرویز مظلومی موفق شدند در نیمه اول با دو گل فرهاد مجیدی در دقایق 12 و 36 حریف خود را شکست دهند تا ۴۵ دقیقه نخست با برتری 2 بر صفر نماینده ایران به پایان برسد. در نیمه دوم این دیدار تیم میزبان/ یکی از گلها را در دقیقه ۵۴ جبران کرد و فاصله را با استقلال کمتر نمود. تیم السد قطر در دقیقه ۷۵ هم گل تساوی بخش را به ثمررساند تا بازی برده را با تساوی تعویض کند.

در دیداری از گروه چهارم تیمهای الامارات امارات و ذوب آهن ایران هم با قضاوت عبدالمالک بن عبدالبشیر از سنگاپور در ورزشگاه الامارات شهر راس الخیمه به مصاف هم رفتند که این دیدار با پیروزی ذوب آهن به پایان رسید. نیمه نخست این دیدار با نتیجه تساوی به اتمام رسید. تیم ذوب آهن در این نیمه نمایش چندان درخور توجهی نداشت و نتوانست از موقعیت های اندک خود روی دروازه تیم میزبان استفاده کند. در ادامه محمد قاضی در دقیقه ۸۰ تک گل پیروزی بخش ذوب آهن را به ثمر رساند تا صعود ذوب آهن قطعی شود.

اما پرسپولیس بعنوان نخستین تیم ایرانی که با لیگ قهرمانان آسیا وداع کرد برغم پیروزی در پنجمین بازی خود از راهیابی به مرحله بعد ناکام ماند. شاگردان علی دایی که امروز در حضور کمتر از 3 هزار تماشاگر ورزشگاه آزادی به قضاوت محسن باسما از سوریه به مصاف الاتحاد عربستان رفته بودند در پایان 3 بر 2 میهمان خود راشکست دادند این این برد تاثیری در صعودشان نداشت.حمید علی عسگری دو گل در دقایقی ۱۴ و ۶۹ برای پرسپولیس به ثمر رساند و دیگر گل این تیم را هم و اشپیتیم آرفی در دقیقه ۱۶ برای پرسپولیس زد. گلهای تیم الاتحاد را محمدالراشد و سکوبرت مدافع پرسپولیس در دوقتهای تلف شده پایان بازی به ثمر رساند. پرسپولیس با 5 امتیاز به رده سوم جدول رده بندی صعود کردند اما با توجه به پیروزی بنیادکار برابر الوحده شانسی برای صعود نخواهد داشت. بنیادکار در دیگر دیدار همزمان این گروه درتاشکند با نتیجه 3 بر 2 الوحده امارات را شکست داد و با 8 امتیاز صعودش به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا را قطعی کرد.

در منطقه شرق قاره کهن هفته پنجم رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا با پیروزی نمایندگان فوتبال ژاپن دنبال شد. در گروه اچ، تیم فوتبال کاشیما آنتلرز در مقابل میهمان خود شانگهای شنهوآ با دو گل شینزو کوروکی به برتری رسید تا بعنوان نخستین تیم راهی مرحله حذفی شود. شینزو کوروکی در دقایق سی و دو و هفتادو نه به ثمر رساند. کاشیما آنتلرز با این پیروزی با نه امتیاز در صدر قرار گرفت. شانگهای هم با دو امتیاز در قعر باقی ماند. دیگر دیدار این گروه را سامسونگ کره جنوبی و سیدنی استرالیا برگزار خواهند کرد. اما دیگر نماینده ژاپن، سرزو اوزاکا هم، در گروه جی با چهار گل در زمین آرما مالانگ اندونزی پیروز شد. سرزو با آن پیروزی با یک بازی بیشتر 9 امتیازی شد اما به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به جئونبوک کره جنوبی در رده دوم گروه قرار گرفت مالانگ هم با یک امتیاز قعرنشین باقی ماند

XS
SM
MD
LG