لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۵۳

مسی و دویست و دو گل


مسی و دویست و دو گل

لیونل مسی تعداد گلهای زده اش با پیراهن بارسلونا را به دویست و دو گل رساند.

مسی که در بازی مقابل رئال مایورکا در هفته یازدهم لالیگا همین دیدارسه گل از پنج گل تیمش را به ثمر رساند با هت تریک در دیدار شب گذشته این تیم در برابر ویکتوریا پلزن هم دومین هت تریک این هفته اش را رقم زد و هم تعداد گلهایش با پیراهن آبی و اناری پوشان را به دویست و دو رساند. او اکنون با رکورد بیشترین گلهای زده برای بارسا که در اختیار سسار، بازیکن این تیم در دهه های ۴۰ و ۵۰ میلادی است ۳۳ گل فاصله دارد. او با ابراز خوشحالی از این رکورد عنوان کرد که به فکر رکوردشکنی نیست و تنها به نتیجه گیری برای تیمش می اندیشد.

اما در همین چارچوب امشب هم هشت دیدار دیگر برگزار خواهد شد که در گروه یک ناپولی، میهمان بایرن مونیخ خواهد بود. ناپولی با ۵ امتیاز پس از بایرن مونیخ در رده دوم جدول قرار دارد و پیروزی در این دیدار خانگی، این تیم را به صدر جدول خواهد فرستاد. ناپولی در مسابقات این فصل لیگ قهرمانان تا به حال شکستی متحمل نشده اما بازی در آلیانس آرنا، و در برابر تیم قدرتمندی مانند بیرن مونیخ دیدار دشوار خواهد بود. بایرن مونیخ در بوندسلیگا هم مانند لیگ قهرمانان صدرنشین است و چشم به هر سه امتیاز این دیدار دارد. یوپ هاینکس سرمربی باواریایی ها ، هدف اش از این دیدار را تنها کسب پیروزی عنوان کرده است

در دیگر دیدار این گروه منچستر سیتی در خانه ویارئال به میدان خواهد رفت. ویارئال با سه شکست از سه دیدار در قعر جدول رده بندی گروه یک قرار دارد و برای به دست آوردن روزنه های صعود به هر سه امتیاز این دیدار خانگی نیاز دارد. از آن سو تیم دوم شهر منچستر که هم اکنون رده سوم گروه را در اختیار دارد، در صورت پیروزی در این دیدار، می تواند در جایگاه دوم قرار بگیرد. آبی های منچستر که این روزها در بهترین فرمشان قرار دارند، در لیگ برتر انگلیس هم با ۵ امتیاز اختلاف با همشهریشان، منچستر یونایتد در صدر جدول رده بندی قرار دارند. روبرتو مانچینی سرمربی ایتالیایی سیتی، شرایط این روزهای تیمش را فوق العاده خواند.

اما در گروه دو اینترمیلان صدرنشین میزبان لیل قعر نشین است. لیل که با دو تساوی از سه دیدار در قعر جدول گروهش قرار دارد برای امیدواری به صعود محکوم به کسب هر سه امتیاز این دیدار خارج از خانه است. از آن سو اینتر در حالی که صدر نشین گروهش در لیگ قهرمانان اروپاست اما حال و روز خوشی ندارد. این تیم با شکست در برابر یوونتوس با یازده امتیاز اختلاف با صدر جدول رده بندی، به رده هفدهم جدول سری آ سقوط کرده و اوضاع این تیم بحرانی است. کلودیو رانیری، سرمربی نراتزوریها با شاراه به پیروزی در برابر لیل در خانه این تیم، حریفش را قدرتمند نامید

اما در گروه سه منچستر یونایتد در اولدترافورد میزبان اوتِلول گالاتای از رومانیست. اوتلول گالاتای در هر سه دیدار گذشته اش شکست خورده و بدون امتیاز در قعر جدول گروهش قرار دارد.

این در حالی است که دورینِل مونتینو سرمربی این تیم برای شاگردانش بختی برای صعود قائل نیست و تنها جنگ اصلی تیم اش را برای کسب مکان سوم عنوان کرده است. در آن سو شیاطین سرخ مانند لیگ برتر انگلیس در این گروه هم در رده دوم قرار دارند. سر الکس فرگوسن سرمربی این تیم، پیروزی در دیدار امشب را حیاتی نامیده است.

و در گروه چهار لیون از رئال مادرید پذیرایی خواهد کرد. لیون که در سه سال گذشته همگروه کهکشانی ها بوده بازی رفت را در سانتیاگو برنابئو واگذار کرده و هم اکنون با ۴ امتیاز در رده سوم گروه قرار دارد. رئال مادرید اما با ۹ امتیاز و ۵ امتیاز اختلاف با آژاکس در صدر جدول این گروه قرار دارد. ژوزه مورینیو سرمربی رئال عنوان کرده که لیون برای کسب هر سه امتیاز به میدان خواهد رفت.

XS
SM
MD
LG