لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۹

ادامه ناکامیهای آژاکس


ادامه ناکامیهای آژاکس
ادامه ناکامیهای آژاکس

در آغاز هفته هشتم لیگ فوتبال هلند، اردویزیه ناکامیهای آژاکس ادامه یافت.

آژاکسی ها که در لیگ قهرمانان اروپا در برابر رئال مادرید سه بر صفر شکست خوردند در برابر خرونینگن هم بازی را با نتیجه یک بر صفر واگذار کردند. در این دیدار در نیمه نخست به رغم حملات دو تیم توپی از خط دروازه ها عبور نکرد تا دو تیم با تساوی بدون گل به رختکن بروند. در نیمه دوم ابتدا در دقیقه ۶۱ ویِل از تیم آژاکس به دلیلی خطا بر روی بازیکن حریف در محوطه جریمه با دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج شد تا میهمان سی دقیقه پایانی را ده نفره دنبال کند. این ضربه پنالتی را باکونا به گل تبدیل کرد تا میزبان یک بر صفر از حریف نامدارش پیش افتد. در ادامه این دیدار توپی از خط دروازه ها عبور نکرد تا بازی با همان برتری یک بر صفر خرونینگن خاتمه یابد. با ای نتیجه خرونینگن با سیزده امتیاز به رده هشتم صعود کرد. آژاکس هم پانزده امتیاز در همان رده چهارم جدول باقی ماند. در دیگر دیدار هفته هشتم اردویزیه، تیم قعر نشین مدافع عنوان قهرمانی را متوقف کرد. در دیداری که به میزبانی توئنته انسخده برگزار شد این تیم در برابر اکسلسیور با نتیجه دو بر دو متوقف شد. در این دیدار ابتدا جان در دقیقه ۳۴ میزبان را پیش انداخت تا این تیم نیمه نخست را با برتری یک بر صفر به رختکن برود. در نیمه دوم اما دارن ماتسن در دقایق ۸۵ و ۸۶ دو گل برای اکسلسیور به ثمر رساند تا این تیم دو بر یک از قهرمان فصل پیش مسابقات پیش افتد. این پایان کار نبود و لو دی یونگ در دقیقه ۹۰ برای تیمش گلزنی کرد تا توئنته از شکستی خانگی نجات یابد. با این نتیجه توئنته فرصت نزدیکی به صدر را از دست داد و با ۱۷ امتیاز در مکان دوم باقی ماند. اکسلسیور هم با دو امتیاز در رده هجدهم باقی ماند.

در ایتالیا هفته ششم رقابت‌های فوتبال سری آ با شکست سنگین اینترمیلان مقابل ناپولی آغاز و امشب با دیدار حساس آ.ث. میلان با یونتوس دنبال خواهد شد. هفته نهم لیگ فوتبال فرانسه، لوشمپیونا، هم با پیروزی سوشو در برابر تولوز آغاز شد.در این دیدار که به میزبانی سوشو برگزار شد. ابتدا میزبان خیلی زود و در دقیقه ۹ به گل نخست دست یافت. موریبو مایگا پاس لویی پیول را به گل تبدیل کرد تا میزبان نیمه نخست را با برتری یک بر صفر به رختکن برود. در نیمه دوم تولوز به حملاتش افزود اما نتوانست به گل تساوی دست یابد. در دقیقه ۸۷ مایگا سانتر ماروین مارتین را با ضربه سر به گل تبدیل کرد تا دومین گل خود و تیمش را به ثمر برساند. تنها دو دقیقه بعد سدریک باکامبو تیر خلاص را بر پیکر تولوز شلیک کرد تا سوشو که دیدار قبلی خانگی را ۶-۲ به رن واگذار کرده بود این دیدار را با پیروزی سه بر صفر به پایان برساند. با این نتیجه سوشو با ۱۲ امتیاز تا رده دهم جدول بالا آمد، تولوز هم با ۱۷ امتیاز در رده چهارم باقی ماند.

در دیگر دیدار هفته نهم لیگ لوشمپیونا، بوردو در دیدار پربروخورد که با اخراج یک بازیکن از هر تیم همراه شد در برابر مونپیلیه متوقف شددر این دیدار که به میزبانی بوردو برگزار شد، دو تیم با تساوی دو بر دو به کار خود خاتمه دادند. ابتدا بوردو در دقیقه ۱۸ توسط چِیک دیاباته به گل نخست دست یافت. تنها ۷ دقیقه بعد، مارک پلانوس مدافع بوردو به دلیل خطا بر روی جان اوتاکا با دریافت کارت زرد از زمین اخراج شد تا این تیم دقایق باقی مانده را ده نفره به کار ادامه دهد. در حالیکه نیمه نخست با برتری میزبان به پایان رسید در ابتدای نیمه دوم و در دقیقه ۵۰ این باز هم میزبان بود که توسط کیانی به گل دست یافت تا اختلاف به دو گل برسد.

در دقیقه ۸۰ یانگ امبیوا بازیکن مونپیلیه با دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج شد تا میزبان به کسب هر سه امتیاز این بازی امیدوار شود. اما این پایان کار نبود و مون پیلیه یک بار در دقیقه ۸۸ توسط بلاندا از روی نقطه پنالتی و یک بار هم در دقیقه ۹۰ توسط هیلتون به گل دست یافت تا شکست را با تساوی عوض کند. با این نتیجه بوردو با ۸ امتیاز به رده سیزدهم صعود کرد، مونپیلیه هم با ۱۷ امتیاز جایگاه سوم را به دست آورد.

هفته هفتم رقابت‌های لالیگای اسپانیا با صدرنشینی تیم مالاگا و توقف تیم اوساسونا آغاز شد و امشب با بازی بارسامقابل اسپورتینگ خیخون و دیدار رئال مادرید در مقابل اسپانیول به پایان میرسد.اما هفته نهم لیگ فوتبال بلژیک، ژوپیلیه، با برد قاطع و صدرنشینی خنت همراه شد. در دیداری که در ورزشگاه ژولز اوتن اشتادیون و به میزبانی خنت برگزار شد این تیم موفق شد لوون را با نتیجه شش بر یک در هم بکوبد. ابتدا زلاتان لیبیانکیچ در دقیقه ۲۸ میزبان را پیش انداخت اما یوردان رماکله در دقیقه ۴۱ بازی را به تساوی کشاند تا نیمه نخست با نتیجه یک بر یک به پایان برسد. در نیمه دوم خنت که متحول شده بود در دقیقه ۴۸ توسط سزار آرزو به گل دوم رسید. لیوبیانکیچ در دقیقه ۶۳ و تیم اسمولدرز در دقیقه ۷۲ برای این تیم گلزنی کردند تا چهار بر دو از حریفش پیش افتد. این پایان کار نبود و الیمانه کولیبالی در دقیقه ۹۰ و یایا سوماهورو در وقتهای اضافه دو گل دیگر به ثمر رساندند تا خنت این دیدار را با پیروزی شش بر یک به سود خود به پایان برساند و با این نتیجه خنت با ۱۹ امتیاز به صدر جدول صعود کرد، لووِن هم با ۱۰ امتیاز در رده نهم قرار گرفت.

XS
SM
MD
LG