لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۱۶

ترس ایران از امنیت بحرین


ترس ایران از امنیت بحرین
ترس ایران از امنیت بحرین

درحالیکه تیم ملی فوتبال ایران براساس قرعه کشی رقابتهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل در دور برگشت این رقابتها میهمان تیم بحرین است، سرپرست این تیم و مسول کمیته روابط بین الملل فدراسیون ایران از ارسال نامه به فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره میزبانی بحرین و نگرانی از امنیت آن کشورخبر داد.

عباس ترابیان گفت برای انجام بازی برگشت تیم ملی ایران باید در منامه حاضر شود و اگر این اتفاق نیافتد از فیفا و AFC خواسته‌ایم تا دیدار برگشت که در تاریخ ۲۰ آبان است، در یک کشور بی طرف غیرعربی برگزار شود. اشاره میکنم که پیش از این تیمهای حاشیه خلیج فارس از بازی در شهرهای ایران در چارچوب رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا ابراز نگرانی کرده بودند. ایران در دور رفت مرحله انتخابی و مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل یازدهم شهريور در آزادی میزبان اندونزي است. پانزدهم شهريور با قطر دیدار می کند و نوزدهم مهر به مصاف بحرین میرود. دوربرگشت انتخابی جام جهانی برزیل هم ۲۰م و ۲۴م آبانماه و دهم اسفندماه برگزار خواهد شد.

اما در فوتبال باشگاهی برزیل در ادامه مسابقات کومپانتو برازیلرو، صدرنشین این لیگ در برابر میزبان ته جدولی خود تن به شکست داد. در این دیدار که در ورزشگاه رساکادا و به میزبانی آوای برگزار شد، این تیم با نتیجه سه بر دو، کورینتیانس صدرنشین را از پیش رو برداشت. در این دیدار کورینتیانس نیمه نخست را با گل دقیقه ۳۰ امرسون با برتری یک بر صفر به رختکن رفت. در نیمه دوم آوای با تسلط بر توپ و میدان، خیلی زود و در دقیقه ۴۹ توسط ویلیام بازی را به تساوی کشاند. نه دقیقه بعد، رافائل کوئلیو میزبان را پیش انداخت. آوای که در ۱۲ بازی گذشته اش در لیگ تنها یک پیروزی به دست آورده بود، باز هم توسط کوئلیو در دقیقه ۸۲ به گل رسید تا خیالش از این برد خانگی راحت شود. کورینتیانس هم در وقتهای تلف شده این دیدار توانست توسط خورخه هنریکه به گل برسد تا با شکستی خفیف این دیدار را به پایان برساند. برغم این نتیجه کورینتیانس با ۲۸ امتیاز و یک بازی کمتر همچنان در صدر جدول قرار دارد، اما آوای با ۱۰ امتیاز به رده هجدهم صعود کرد.

اما تیم دوم جدول رده بندی در این هفته به یک پیروزی شیرین رسید. فلامینگو با پیروزی در برابر گرمیو جایگاه خود را در رده دوم لیگ فوتبال کومپانتو برازیلرو تثبیت کرد. در این دیدار که از هفته یازدهم این مسابقات و به میزبانی فلامینگو برگزار شد، هم تیمی های رونالدینیو با نتیجه دو بر صفر به برتری رسیدند. در نیمه نخست و در دقیقه ۲۸، تیاگو نوس سانتر رونالدینیو را با ضربه سر به گل نخست تیمش تبدیل کرد. این نتیجه تا پایان نیمه نخست پابرجا ماند تا فلامینگو با برتری یک بر صفر به رختکن برود. در نیمه دوم و در دقیقه ۷۴ نوبت به گلزنی خود رونالدینیو رسید. شماره ۱۰ فلامینگو پاس ویکتور، دروازه بان حریف به یار خودی را از آن خود کرد و با به ثمررساندن این گل، پیروزی دو بر صفر را برای تیمش به ارمغان آورد. با این نتیجه فلامینگو با ۱۷ امتیاز و یک امتیاز کمتر از کورینتیانس، به رده دوم جدول صعود کرد. سائو پائولو هم در مکان سوم جای دارد. سایر دیدارهای کومپانتو برازیلرو امشب برگزار خواهد شد.

کوبی برایانت باز هم به هنرنمایی با توپ پرداخت، اما این بار در زمین فوتبال. ستاره بسکتبال آمریکا در دیداری خیرخواهانه به همراه پپ گواردیولا، سرمربی آبی و اناری پوشان بارسلونا به میدان رفت. در این دیدار که در ورزشگاه کسلز واشینگتن دی. سی. و برای جمع آوری پول جهت بنیاد خیریه میاهم برگزار شد، به غیر از گواردیولا و برایانت، الکس مورگان و عَلی کریگر از تیم ملی فوتبال زنان و نومار گارسیاپارا، همسر میاهم با حضور در دو تیم هفت نفره، به رقابت پرداختند. حضور برایانت در این دیدار از آن جهت جالب است که بازیکنان لیگ ملی بسکتبال آمریکا، ان بی ای، همچنان در اعتصاب به سر می برند و برایانت اعلام کرده که در صورت ادامه این وضع به تیمهای خارجی خواهد پیوست. از بشیکتاش ترکیه به عنوان یکی از تیمهای خواهان برایانت نام برده میشود. با وجود عدم اعلام رقم قطعی، این مسابقه بین ۷۰ تا ۱۰۰ هزار دلار برای این بنیاد درآمد داشته است. این پول صرف تحقیق در مورد بیماریهای مغز استخوان خواهد شد.

XS
SM
MD
LG