لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۰۵

توقف مورینیو در نخستین گام


هفته نخست مسابقات لیگ فوتبال اسپانیا، لالیگا، با توقف تیم مدعی قهرمانی آغاز شد. دیشب، تیم رئال مادرید در برابر مایورکا با نتیجه صفر، صفر به تساوی رسید.

شاگردان خوزه مورینیو که در خانه مایورکا به میدان رفته بودند، هرچه تلاش کردند، نتوانستند قفل دروازه ی مایورکایی ها را باز کنند، تا در نخستین دیدارِ فصلِ جدیدِ لالیگا، به تساوی رضایت دهند.

اما هفته نخست لالیگا، با پیروزی مدافع عنوان قهرمانی، بارسلونا همراه بود. بارسا در دیدار خارج از خانه، به مصاف راسینگ سانتاندر رفت و با نتیجه سه بر یک به نخستین برد خود رسید. مسی، اینیستا و ویا گلهای بارسا رادر نخستین بازی بارسا دراین فصل لالیگا، به ثمر رساندند. ضمن آنکه، راسینگ سانتاندر، در دقیقه سی و سه به یک ضربه پنالتی دست یافت که توچیته این موقعیت را هدر داد. در سایر دیدارها، والنسیا با نتیجه سه بر یک، میزبانش مالاگا را از پیش رو برداشت. اسپانیول دو بر یک از سد میهمانش ختافه گذشت. سوسیداد با یک گل برابر ویارئال صاحب برتری شد و دیدار اوساسونا با آلمریا و دیپورتیوو لاکرونیا با زاراگوزا با تساوی بدون گل پایان یافت.

هفته دوم مسابقات لیگ فوتبال آلمان با شکست سنگین بایر لورکوزان به پایان رسید.دیروز بایرلورکوزن با نتیجه عجیب شش بر سه بازی را به بورسیا مونشن گلادباخ واگذار کرد. دراین دیدار که در ورزشگاه خانگی لورکوزن برگزار شد هرمان دو بار و بروئرز، آرانگو، ادریسو و روئس هر کدام یک بار برای میهمان گلزنی کردند تا این تیم با نتیجه ای جالب، پیروز میدان لقب گیرد. دردیوک، ویدال و کیسلینگ هم گلهای میزبان را به ثمر راندند. لورکوزن با این شکست به رده نهم جدول سقوط کرد.

همچنین این هفته بوندسلیگا با شکست مدافع عنوان قهرمانی همراه شد. بایرن مونیخ که در زمین کایزرسلاترن به میدان رفته بود، بازی را با نتیجه دو برصفر به حریف واگذار کرد. ایلیسویچ و لاکیچ گلهای کایزرسلاترن را به ثمر رساندند، ضمن آنکه ایلیسویچ در دقیقه نود از بازی اخراج شد.

شالکه هم در دیداری خانگی دو بر یک در برابر هانوفر تن به شکست داد. بورسیا دورتموند سه بر یک اشتوتگارت را از پیش روبرداشت ، و هامبورگ با همین نتیجه آینتراخت فرانکفورت را درهم کوبید.

همچنین هفته نخست مسابقات لیگ فوتبال یونان، با تساوی مدافع عنوان قهرمانی به پایان رسید. تیم پاناتینایکوس در ورزشگاه اختصاصی خود، میزبان زانتی اشکودا بود که در پایان با نتیجه یک، یک در برابر میهمانش متوقف شد. در سایردیدارها المپیاکوس با نتیجه دو بر یک در برابر ایراکلیس تن به شکست داد و آ. ا. ک. آتن هم با همین نتیجه بازی را به کرکیرا واگذار کرد.

XS
SM
MD
LG