لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۵۰

خداحافظی دو اسطوره


رائول گونزالس، مهاجم و سمبل باشگاه رئال مادرید، پس از١٦ سال حضور درخشان در این باشگاه، با هواداران آن وداع کرد.

پسر محبوب سانتیاگو برنابئو، در ٧٤١ حضورش در جمع کهکشانی ها، ٣٢٣ بار موفق به گلزنی شد که از این حیث رکوردی بی نظیر از خود به جای گذاشت. این مهاجم ٣٣ ساله همچنین ١٠٢ بار با پیراهن تیم ملی اسپانیا به میدان رفته که حاصل آن ٤٤ گل بوده. مقصد بعدی رائول، باشگاه شالکه آلمان خواهد بود.

همچنین خوزه ماریا گوتی یرز هرناندز، ملقب به گوتی، دیگر بازیکن کهنه کار رئال، برای پیوستن به بشیکتاش ترکیه، وارد استامبول شد. این هافبک ٣٣ ساله قراردادی به مدت دو سال و در ازای دو میلیون و هفتصد هزار یورو با بشیکتاش منعقد کرده است. گوتی در مدت ٢٥ سال حضورش در باشگاه مادریدی به ٥ عنوان قهرمانی لالیگا و سه عنوان قهرمانی اروپا دست یافته است.

مانو منزس، سرمربی جدید تیم ملی فوتبال برزیل، که به تازگی جانشین دونگا شده، هدف خود را کسب ششمین قهرمانی در جام جهانی ٢٠١٤ ،

جامی که کشورش میزبان آن است اعلام کرد.

او که کوپا آمریکا، فوتبال المپیک وجام جهانی را مهمترین میادین پیشروی تیم کشورش میداند، ضمن باز خواندن درب تیم ملی بر روی همه بازیکنان، سن بالای تیم ملی برزیل را مانعی برای آمادگی کامل بدنی آنها دانست. منزس همچنین کوچ زودهنگام بازیکنان برزیلی به کشورهای اروپایی را اشتباه نامید وعنوان کرد که بهتراست این بازیکنان ابتدا در کشورشان به مرز تجربه و آمادگی رسیده و بعد لیگهای خارجی را تجربه کنند.

XS
SM
MD
LG