لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۵۵

خبرهایی از دنیای فوتبال


خبرهایی از دنیای فوتبال
خبرهایی از دنیای فوتبال

در ایتالیا و در پنجمین هفته رقابتهای فوتبال سری آ، تیم صدرنشین اینتربا تک گل ووچینیچ مقابل رم شکست خورد و در آغاز هفته ششم لیگ برتر انگلیس هم تیم چلسی با تک گل کارلوس ته وس مغلوب میزبانش منچسترسیتی شد.

در فرانسه، و در آغاز هفته هفتم مسابقات لیگ لوشمپیونا،تیم المپیک مارسی با نتیجه دو بر یک سوشو را از پیش رو برداشت. در این دیدار که در استادیوم ولودروم بندر مارسی برگزار شد، تایوو و گونزالز در دقایق ۱۹ و ۶۱ برای میزبان گلزنی کردند. موریس بلی هم در دقیقه ۷۶ تنها یکی از گلها را جبران کرد تا سوشو بازی را دو بر یک واگذار کند. با این نتیجه مارسی با یازده امتیاز به رده پنجم صعود کرد و سوشو هم با ۱۰ امتیاز از ۷ دیدار به رده هفتم سقوط کرد.

در دیدار دیگر از مسابقات لوشمپیونا، لیون در خانه میزبان سنت اتین بود که در برابر این تیم با نتیجه یک بر صفر تن به شکست داد. در این دیدار که در استادیوم ژرلان شهر لیون برگزار شد، پایه در دقیقه ۷۵ تنها گل این دیدار را برای میهمان به ثمر رساند. در این بازی، تیم میزبان با اخراج دقیقه ۹۰ ورکوتره، ده نفره بازی را به پایان رساند. در جدول رده بندی لیگ فرانسه، سنت اتین با ۱۶ امتیاز در صدر قرار دارد و رن و تولوز هم با ۱۳ و ۱۵ امتیاز رده های بعدی را به خود اختصاص دادند.

در آلمان ودر ادامه هفته ششم بوندس لیگا ، تیم صدر جدولی ماینتس با نتیجه ۲ بر ۱ مقابل میزبانش بایرن مونیخ صاحب برتری شد و با ۶ برد پیاپی جایگاهش را در صدر جدول محکم کرد.

اما در ادامه مسابقات لیگ فوتبال هلند، و درهفته هفتم اردویزیه، پی اس وی آیندهوون در برابر گرونینگن متوقف شد. در این دیدار که در استادیوم اختصاصی آیندهوون، فیلیپس برگزار شد، ابتدا تویوونن در دقیقه ۶۳ میزبان را پیش انداخت اما گارسیا گارسیا در دقیقه ۸۸ با گلزنی بازی را به تساوی کشاند. با این تساوی آیندهوون با ۱۵ امتیاز از ۷ دیدار پس از آژاکس در رده دوم باقی ماند. گرونینگن هم با همین تعداد امتیاز و با تفاضل گل کمتر در رده سوم باقی ماند.

در دیداری دیگر از لیگ اردویزیه ، بازی آژاکس صدرنشین با توئنته آنسخده با تساوی دو بر دو به پایان رسید. در این دیدار که در استادیوم دی گرولش وسته آنسخده برگزار شد، یانسن هر دو گل میزبان را به ثمر رساند و هامدائوی و اِنو برای آژاکس گلزنی کردند. با این نتیجه آژاکس با ۱۷ امتیاز همچنان به صدرنشینی ادامه می دهد و آنسخده هم با ۱۴ امتیاز در همان رده چهارم باقی مانده است.

همچنین در ادامه مسابقات لیگ فوتبال ژوپیلیر، استاندارلیژ با نتیجه دو بر یک وسترلو را ازپیش رو برداشت. قهرمان ده دوره لیگ بلژیک، موفق شد با دو گل سیریاک در برابر تک گل هنریکه برابر میزبانش به برتری دست یابد. ضمن آنکه استانداردلیژ در دقیقه ۸۷ گورو را بدلیل دریافت کارت زرد دوم از دست داد. با این سه امتیاز استانداردلیژ به رده چهارم صعود کرد و وسترلو هم رده دهم را به خود اختصاص داد.

از فوتبال آمریکای جنوبی و در آرژانتین لیگ آپرتورا ، این هفته تیم کولون سانتافه موفق شد در خانه با نتیجه دو بر صفر از سد سن لورنزو عبور کند. در این دیدار دیاز و لاریوی دوبار برای میزبان گلزنی کردند تا سه امتیاز این دیدار را به دست آورند. با این پیروزی کولون با ۹ امتیاز به رده چهاردهم رسید و سن لورنزو هم به رده سوم سقوط کرد.

در ادامه بازیهای باقی مانده از هفته هفتم مسابقات لیگ فوتبال آرژانتین، آپرتورا، تیم بوکاجونیورز به شکستی دیگر تن داد. در دیداری که در استادیوم اختصاصی استودیانتس، خورخه لوئیز هیرشی برگزار شد، این تیم میزبان بود که در دقیقه یک توسط روخو به گل رسید و تا آخر از این گل حفاظت کرد تا سه امتیاز این دیدار را به دست آورد. با این نتیجه استودیانتس با ۱۶ امتیاز به رده دوم صعود کرد و بوکاجونیورز با ده امتیاز به رده یازدهم جدول سقوط کرد.

XS
SM
MD
LG