لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۱۰

خبرهایی از فوتبال


تیم فوتبال زنان میدلزبروی انگلیس که بدلیل دهمین سالگرد آغاز روابط دیپلماتیک کشورهای انگلیس و کره شمالی ، در پیونگ یانگ بسر میبرد، در یک دیدار دوستانه مقابل تیم ملی زنان کره شمالی به میدان رفت. دیروز، تلویزیون دولتی کره شمالی هم، تصاویری از این دیدار را نمایش داد. در این دیدار دوستانه ، تیم ملی فوتبال زنان کره شمالی، با حساب شش بر دو از سد حریف اروپایی خود گذشت. قرار است، تیم میدلزبورو در مدت حضورش در کره شمالی علاوه بر برگزاری یک دیدار تدارکاتی دیگر ، در یک مدرسه فوتبال کودکان کمپ آموزشی برپا کند

نخستین استادیوم ساخته شده برای مسابقات جام ملتهای اروپا در سال ۲۰۱۲، روز گذشته در شهر پوزنان لهستان به طور رسمی افتتاح شد.

در مراسم افتتاحیه این استادیوم که با کنسرت خواننده مشهور بریتانیایی، استینگ و همچنین آتش بازی همراه بود، جمعیتی حدود ۳۰ هزار نفر شرکت داشتند. مسابقات جام ملتهای اروپا در سال 2012 به طور مشترک بین لهستان و اوکراین برگزار خواهد شد.

همچنین روز گذشته، نهمین گردهمایی مربیان تیمهای ملی فوتبال اروپا، به میزبانی میشل پلاتینی، رئیس فدراسیون فوتبال اروپا، یوفا برگزار شد. در این نشست سه روزه مربیان ۵۳ کشور اروپایی به تبادل نظر درباره برگزاری مسابقات و مسائل مختلف فوتبال به خصوص مسابقات جام ملتهای اروپا خواهند پرداخت.

اما در ایتالیا، در حالیکه بازیکنان شاغل در لیگ سری آ در اعتراض به مشکلات قراردادی، تهدید به اعتصاب کرده اند، مسئولان فدراسیون فوتبال انکشور میزبان نشستی بودند که، به منظور رفع اختلافات بازیکنان و مسئولان لیگ برگزار شد. اعتراض بازیکنان فوتبال ایتالیا به مشکلات قراردادشان از جایی افزایش یافت که در فصل پیش برخی باشگاهها در حالیکه با بازیکنانشان قرارداد داشتند، بدون موافقت آنها اقدام به جابجایی آنها کردند.

XS
SM
MD
LG