لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۳۱

خبرهایی از فوتبال جهان


خبرهایی از فوتبال جهان

در ادامه لیگ فوتبال اسپانیا، لالیگا، شب گذشته، کهکشانی های مادرید در یک دیدار پر برخورد و جنجالی، از سد تیم سویا گذشتند.

در این دیدارکه درچارچوب رقابتهای هفته شانزدهم لالیگا، در سانتیاگو برنابئو و به میزبانی رئال مادرید برگزار شد، شاگردان ژوزه مورینیو، با تک گل آنخل دی ماریا موفق شدند، سویا را شکست دهند. رئالی ها که پیش از این بازی، ۱۴ پیروزی متوالی ومتوسط ۴ گل را در هشت بازی خانگی، به ثبت رسانده بودند، دراین پیکار، برای رسیدن به گل، تا نیمه دوم و دقیقه ۷۶ صبر کردند. آنها موقعیتهای مختلف گلزنی توسط مهاجمانشان از دست دادند، تا در نیمه دوم، با اخراج ریکاردو کاروالیو کار برایشان سخت تر شود. این دیدار پر برخورد ، یازده کارت زرد و ۲ کارت قرمز در برداشت تا رکوردی جدید برای رئال در لالیگا به ثبت برسد. البته اخراجی دوم، دابو از سویا بود که در دقیقه 90 این دیدار از زمین اخراج شد. تک گل دی ماریا و پیروزی مقابل سویا، سه امتیاز با ارزش را برای مورینیو و شاگردانش بهمراه داشت تا اختلاف امتیازی این تیم با صدرنشین لالیگا، بارسلونا همان ۲ امتیاز باقی بماند چرا که بارسلونا در ادامه پیروزی های پیاپی خود، شنبه شب، در داربی ایالت کاتالان، به یک برد پرگل دیگر، دست پیدا کرد. بارسا با نتیجه 5 بر یک در زمین اسپانیول، به پیروزی رسید، تا رکورد ۲۶ گل را در ۵ بازی به ثبت برساند. برای بارسلونا، در این دیدار، پدرو رودریگز، در دقایق 19 و 61، ژاوی دقیقه30 و داوید ویا دقایق 76 و 85 گلزنی کردند، تا دهمین پیروزی پیاپی بارسا، در لالیگا در زمین اسپانیول، رقم بخورد. تک گل اسپانیول را اوسوالدو، در دقیقه 63 به ثمر رساند. در سایر دیدارهای دیشب از هفته شانزدهم لالیگا، اوساسونا مقابل تیم ته جدولی رئال زاراگوزا بدون گل متوقف شد. مالاگا مقابل آتلتیکومادرید با قبول سه گل تسلیم شد. آلمریا 2 به ۳ از ختافه شکست خورد. هفته شانزدهم رقابتهای لالیگا امشب با برگزاری دیدار راسینگ سانتاندر با هرکولس به پایان می رسد. در جدول رده بندی هم اینک بارسلونا با 43 ، رئال مادرید با41 و ویارئال با 33 امتیاز به ترتیب اول تا سوم هستند.

در آلمان،دیشب، تیم بایرن مونیخ با پیروزی پرگل در زمین اشتوتگارت به سکوی پنجم جدول رده‌بندی رقاب‌های بوندس‌لیگا صعود کرد. اما بایرلورکوزن با قبول تساوی مقابل فرایبورگ، در همان مکان سوم جدول باقی ماند. لورکوزنی ها که میتوانستند با کسب سه امتیاز این دیدار خانگی، مکان دوم جدول را تصاحب کنند، و تعطیلات نیم فصل را با خیالی آسوده پشت سر گذارند، شب گذشته در پیکار با تیم جنوبی آلمان، با تساوی ۲- ۲ متوقف شدند. آرتورو ویدال در دقیقه 16 از روی نقطه پنالتی و پاتریک هلمس در دقیقه 75 گل‌های لورکوزن را به ثمر رساندند و برای فرایبورگ، یان روزنتال و اشتفان ریزینگر در دقایق 24 و 65 گلزنی کردند. تا لورکوزان با ۳۳ امتیاز ، هم امتیاز با ماینتز و بدلیل تفاضل گل در مکان سوم جدول بکار خود در نیم فصل پایان دهند

اما قهرمان نیم فصل بوندسلیگا ، بروسیا دورتموند با شکست به کار خود در هفته هفدهم بوندسلیگا پایان داد.

تیم فوتبال دورتموند که با یک پیروزی و حتی تساوی می توانست به رکوردی جدید در فوتبال آلمان دست پیدا کند، در زمین اینتراخت فرانکفورت تن به شکست داد. اینتراخت در این دیدار با تک گل تئوفانیس گکاس در دقیقه 87 موفق شد، میهمان خود دورتموندِ پیشتاز را از پیش رو بردارد.

در دیدار دیگری، ماینتس با برتری در برابر سنت پائولی، همچنان در تعقیب دورتموند صدرنشین باقی ماند. در این دیدار که به میزبانی سنت پائولی برگزار شد، شورله دو بار و زالای و کالیگیوری یک بار برای ماینتس گلزنی کردند ضمن آنکه لمان هر دو گل میزبان را به ثمر رساند. با این نتیجه ماینتس با ۳۳ امتیاز و ۱۰ امتیاز اختلاف با دورتموند در رده دوم باقی ماند.

در دیگر دیدار این هفته بوندسلیگا، شالکه صفر چهار، سه بر صفر کلن را در هم کوبید. در این دیدار رائول گونزالس، مهاجم کهنه کار اسپانیایی هت تریک کرد تا شاگردان فلیکس ماگات به یک برد خانگی دست یابند. با این پیروزی شالکه با ۲۲ امتیاز همچنان در رده دهم باقی ماند. کلن هم با ۱۵ امتیاز در رده شانزدهم قرار گرفت.

همچنین نورنبرگ با نتیجه سه بر یک هانوفر را از پیش رو برداشت. در این دیدار ابتدا چِروندولو از هانوفر به اشتباه دروازه تیمش را باز کرد، در ادامه وولف و شیِبر هم دو گل دیگر برای نورنبرگ زدند تا تک گل پینتو از روی نقطه پنالتی بی اثر شود. با این نتیجه نورنبرگ با ۲۲ امتیاز در رده یازدهم قرار گرفت و هانوفر هم با ۳۱ امتیاز در مکان چهارم قرار گرفت.

هفته هجدهم لیگ فوتبال فرانسه، لوشمپیونا، با تساوی تیمهای المپیک لیون و المپیک مارسی پیگیری شد. در این دیدار که در استادیوم ولودروم و به میزبانی مارسی برگزار شد ابتدا لوپز در دقیقه ۳۵ لیون را پیش انداخت، اما این تیم نتوانست از نتیجه به دست آمده در خانه حریف محافظت کند و ۱۵ دقیقه بعد والبوئنا بازی را به تساوی کشاند. این دیدار با تساوی یک بر یک خاتمه یافت تا لیون فرصت صدرنشینی را از دست بدهد و با ۳۰ امتیاز در رده چهارم قرار گیرد. مارسی هم با ۲۸ امتیاز رده پنجم را به خود اختصاص داد.

در دیداری دیگر از لوشمپیونا، رن با نتیجه یک بر صفر والنسین را از پیش رو برداشت. در این دیدار که به میزبانی رن برگزار شد، تیم میزبان تا دقیقه ۹۰ صبر کرد تا بییک با زدن تک گل این مسابقه، بردی خانگی برای رن به ارمغان آورد. با این سه امتیاز، رن با ۳۱ امتیاز و تفاضل گل کمتر در رده سوم قرار گرفت. والنسین هم با این شکست با ۱۹ امتیاز در مکان شانزدهم باقی ماند.

در هلند و در ادامه هفته نوزدهم لیگ فوتبال اردویزیه، پی اس وی آیندهون با پیروزی در برابر روداکرکراده به صدرنشینی خود ادامه داد. در این دیدار که در استادیوم فیلیپس و به میزبانی پی اس وی برگزار شد، لنز، برگ و ژودزاک برای میزبانی گل زنی کردند و هادوئیر، تک گل رودا کرکراده را به ثمر رساند. با این پیروزی، پی اس وی آیندهون با ۴۱ امتیاز و ۴ امتیاز اختلاف با تیم دوم جدول، قهرمان نیم فصل لیگ اردیویزیه لقب گرفت. روداکرکراده هم با ۳۲ امتیاز به رده ششم سقوط کرد دیگر بازی دیروز که قرار بود میان دو تیم اوترخت وونلو برگزار شود بدلیل شرایط آب و هوا به بعد موکول شد.

اما در هفته چهاردهم لیگ فوتبال پرتغال، ساگرس، تیم بنفیکا با پیروزی قاطع در برابر ریو آوه همچنان در تعقیب صدرنشین باقی ماند. در این دیدار ساویولا و سالویو دوبار و آیمار و کوئنترائو، هرکدام یک بار برای میزبان گلزنی کردند، تا این تیم، با نتیجه ۵ بر۲ ریو آوه را در هم بکوبد. توماس هم، هر دو گل میهمان را به ثمر رساند، ضمن آنکه کوئنترائو از تیم بنفیکا در دقیقه ۸۸ با دریافت کارت زرد دوم، از بازی اخراج شد. البته اینا خراج تاثیری در نتیجه بازی نگذاشت. با این حساب، بنفیکا با۳۰ امتیاز همچنان در تعقیب اف سی پورتو در رده دوم قرار دارد. ریو هم با ۱۴ امتیاز مکان سیزدهم را به خود اختصاص داد.

پورتو هم با پیروزی در برابر پاکوس فریرا به صدرنشینی خود ادامه داد. در این دیدار که به میزبانی پاکوس برگزار شد، اوتامندی، هالک و والتر برای میزبان گلزنی کردند تا پورتو به بردی خارج از خانه دست یابد. با این پیروزی پورتو با ۳۸ امتیاز و ۸ امتیاز فاصله با تیم دوم، در صدر جدول رده بندی باقی ماند. پاکوس فریرا هم با ۱۵ امتیاز مکان یازدهم جدول را به خود اختصاص داد.

همچنین در ادامه دیدارهای هفته بیستم لیگ فوتبال بلژیک، ژوپیلیه، اندرلخت با پیروزی در برابر کلاب بروژ، بار دیگر به صدر جدول رده بندی صعود کرد. در این دیدار که در استادیوم ژان برِیدل برگزار شد، لوکاکو و بوسوفا برای میهمان دو گل به ثمر رساندند تا اندرلخت به یک برد با ارزش خارج از خانه دست یابد. با این نتیجه اندرلخت با ۴۴ امتیاز مجددا به صدر جدول بازگشت، کلاب بروژ هم با۳۰ امتیاز به رده هفتم سقوط کرد

اما در خبری از فوتبال ایتالیا، در حالیکه مطبوعات ورزشی آنکشور، مانند روزنامه گازتا دلو اسپورت از تصمیم ماسیمو موراتی برای برکناری رافائل بنیتس خبر داده اند، رئیس باشگاه اینترمیلان از اظهار نظر در این باره خودداری کرد تا گمانه زنی ها بیشتر شود. اینتر شنبه شب مقام قهرمانی جام باشگاههای جهان را به دست آورد ولی مطبوعات ایتالیا از ناامیدی موراتی از سرمربی تیمش خبر دادند. این در حالیست که موراتی گفته است به دلیل نگرانی از ایجاد حاشیه، از پاسخ بهخواهد کرد. نتایج ضعیف اینتر در سری آ، به گمانه زنی ها درباره اخراج بنیتس دامن زده و از لوچیانو اسپالتی، سرمربی فعلی زنیت سن پترزبورگ به عنوان جانشین احتمالی او نام برده می شود.

XS
SM
MD
LG