لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۲۸

مصدومیت مسی


در اسپانیا، تیم مدافع عنوان قهرمانی بارسلونا، دیشب در یک دیدار حساس و جذاب در زمین آتلتیکومادرید به برتری رسید.

اما این پیروزی تحت تاثیر آسیب دیدگی لیونل مسی قرار گرفت.در ادامه هفته سوم مسابقات لیگ فوتبال اسپانیا، لالیگا، بارسلونا در دیداری پر اتفاق، موفق شد اتلتیکو مادرید را از پیش رو بردارد. در این بازی که در ورزشگاه خانگی اتلتیکو برگزار شد، بارسا موفق شد با گلهای مسی و پیکه در برابر تک گل گارسیا، میزبانش را شکست دهد. در این دیدار اویفالوسی از اتلتیکو در دقیقه ۹۰ به دلیل خطا بر روی مسی، از بازی اخراج شد، ضمن آنکه لیونل مسی، ستاره آرژانتینی بارسا، به دلیل مصدومیت در این دیدار، حدود پانزده روز از میادین دور خواهد بود.

در همین حال، والنسیا هم با پیروزی در برابر هرکولس به سومین برد پیاپی اش در فصل جدید لالیگا دست یافت. در این دیدار که در ورزشگاه خانگی هرکولس برگزار شد، والنسیا برغم آنکه از دقیقه ۵۰ و به دنبال اخراج ناوارو، ده نفره به بازی ادامه می داد، موفق شد با گلهای ماتا و هرناندز در برابر تک گل ترزگه برابر میزبانش به برتری دست یابد.

سه امتیاز این دیدار، والنسیا را با ۹ امتیاز از سه بازی، در صدر جدول نگه داشت. همچنین رئال مادرید در خارج از خانه، موفق شد با گلهای ماریا و رونالدو رئال سوسیداد را از پیش رو بردارد و با هفت امتیاز رده سوم را به خود اختصاص دهد.

همچنین هفته چهارم مسابقات فوتبال آلمان، بوندسلیگا، با تساوی ها. اس. فا. هامبورگ با سن پائولی درشهرآورد هامبورگ ادامه یافت. در این دیدار که در زمین سن پائولی برگزار شد و نخستین دربی از سال ۲۰۰۲ بود، بول در دقیقه ۷۷ میزبان را پیش انداخت، اما ده دقیقه بعد پتریک بازی را به تساوی کشاند، تا سهم هر دو تیم تنها یک امتیاز باشد.

در دیداری دیگر، شالکه در خانه تن به شکست سنگین در برابر بورسیا دورتموند داد. در حالیکه شالکه از دقیقه ۶۲ و در پی اخراج پلستان، ده نفره به بازی ادامه می داد، دورتموند با دو گل کاگاوا و تک گل لواندوسکی سه بر صفر از میزبانش پیش افتاد. شالکه تنها در دقیقه ۸۹ توانست توسط کلاس یان هونتلار یکی از گلها را جبران کند. با این نتیجه شالکه بدون امتیاز از ۴ دیدار در قعر جدول قرار گرفت و دورتموند هم با نه امتیاز به رده سوم صعود کرد.

اما صدرنشین بوندسلیگا، تیم مانتز بود که شنبه شب موفق شد با ۲ گل با تیم وردربرمن را از پیش روبردارد.ریسه و شورله گلزنان تیم مانتز در این دیدار بودند.

در هلند و هفته ششم مسابقات لیگ اردیویزه، تیمهای رودا کرکراده و پی. اس. وی. آیندهوون به تساوی بدون گل دست یافتند. در این دیدار که در زمین روداکرکراده برگزار شد، دو تیم هرچه زدند به در بسته زدند تا بازی با تساوی بدون گل خاتمه یابد. با این تک امتیاز آیندهوون به رده دوم سقوط کرد و روداکرکراده هم در رده پنجم باقی ماند.

همچنین توئنته آنسخده در برابر هراکلس با تساوی بدون گل متوقف شد. در این دیدار که در زمین هراکلس برگزار شد هر دو تیم هرچه زدند به در بسته زدند تا سهم هر کدام تنها یک امتیاز باشد. با این نتیجه آنسخده با دوازده امتیاز به رده چهارم سقوط کرد و هراکلس هم رده پانزدهم را به خود اختصاص داد.

هفته ششم لیگ فوتبال فرانسه، لوشمپیونا، با برتری بوردو در برابر المپیک لیون ادامه یافت. در این دیدار که در زمین بوردو برگزار شد تیم میزبان توانست با دو گل لیون را شکست دهد. دیارا و جوسی برای بوردو گلزنی کردند تا این تیم به رده سیزدهم جدول رده بندی صعود کند. لیون هم با این شکست به رده هفدهم سقوط کرد.

XS
SM
MD
LG