لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۲

خبرهایی از فوتبال جهان


خبرهایی از فوتبال جهان
خبرهایی از فوتبال جهان

در حالیکه امشب ٣٥ دیدار دوستانه فوتبال در نقاط مختلف جهان برگزار می شود،شاید همه نگاهها به دیدار تیمهای ملی آرژانتین و برزیل است که در دوحه، پایتخت قطر برگزار خواهد شد.

آخرین باری که آرژانتین توانسته حریف قدیمی اش را از پیش رو بردارد، به مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۶ در پائیز ۲۰۰۵ باز میگردد که این تیم موفق شد در بوینس آیرس با نتیجه سه بر یک تیم ملی برزیل را از پیش رو بردارد. همچنین در دیدار امشب، لیونل مسی و رونالدینیو که زمانی در باشگاه بارسلونا همبازی بودند، بار دیگر در مقابل هم قرار می گیرند. این دو در سال ۲۰۰۸ در چارچوب مسابقات المپیک به مصاف هم رفتند که یاران مسی پیروز آن میدان بودند.

در دیدار جذاب دیگری، قهرمان جام جهانی آفریقای جنوبی در برابر پرتغال، صف آرایی می کند. این دیدار که در پرتغال برگزار خواهد شد به منظور حمایت از تقاضای میزبانی مشترک این دو کشور برای مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ است. مربیان هر دو تیم بازیی جذاب و درگیرانه را پیش بینی کرده اند. تیم ملی اسپانیا در چارچوب مسابقات جام جهانی آفریقای جنوبی و در مرحله حذفی، در برابر تیم ملی پرتغال، با تک گل داوید ویا به پیروزی رسید.

دربی سوپرکلاسیکو در آرژانتین با پیروزی ریور پلیت به پایان رسید. در حالیکه استادیوم خانگی ریورپلیت، ال مانیومنتال، لبریز از هواداران مشتاق بود، این تیم به مصاف حریف قدیمی اش، بوکاجونیورز رفت. شهرآورد بزرگ بوینس آیرس در شرایطی بسود تیم میزبان خاتمه یافت، که این دو تیم در این فصل آپرتورا، حال و روز خوشی ندارند.در این پیکار، تک گل دقیقه ۵۳ جاناتان مایدانا، سه امتیاز این دیدار را به حساب ریورپلیت واریز کرد تا با این نتیجه، تیم میزبان با ۲۱ امتیاز به رده هشتم جدول رده بندی صعود کند. بوکا جونیورز هم با این شکست با ۱۷ امتیاز در مکان پانزدهم قرار گرفت.

XS
SM
MD
LG