لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ایران ۱۳:۰۳

دنیای فوتبال پس از جام جهانی


در حالیکه تیم ملی آرژانتین با هدایت مارادونا در جام جهانی امسال با شکست ٤ بر صفر در برابر آلمان از دور مسابقات حذف شد، فدراسیون فوتبال آن کشور پیشنهاد تمدید قرارداد به مدت چهار سال را به ستاره سابق فوتبال داده است.

هیات رئیسه فدراسیون فوتبال آرژانتین عقیده دارد، مارادونا بهترین شخص برای هدایت نیمکت آلبی سلسته است. پیش از این، مارادونا اعلام کرده بود، برای تمدید قرارداد، باید ابتدا با خانواده و بازیکنان تیمش مشورت کند.

اما پپ گواردیولا، سرمربی تیم بارسلونا، یک سال دیگر، قراردادش را با این تیم تمدید کرد. او که در نشستی با ساندرو راسل، رئیس جدید بارسا، شرکت کرده بود، قراردادش را تا ژوئن ٢٠١١ تمدید کرد. گواردیولا در زمان ریاست خوان لاپورتا، از تمدید قراردادش، سر باز زده بود و در اظهار نظری، اعلام کرده بود، تا تعینِ ریاستِ جدید، قراردادش را، تمدید نخواهد کرد. ساندرو راسل، رئیسِ جدیدِ بارسا، پیش از انتخاب به این عنوان، اعلام کرده بود، تمام تلاشش را برای تمدید قراردادِ گواردیولا به مدت شش سال، انجام خواهد داد.

میشائیل بالاک کاپیتان تیم ملی آلمان با قراردادی دو ساله، به تیم بایرلورکوزن آلمان پیوست. بالاک که مسابقات جام جهانی را بدلیلِ مصدومیت از دست داده بود، قراردادش با چلسی در ماه ژوئن به پایان رسید تا او به تیم سابقش بازگردد. بالاک پیش از این و از سال ١٩٩٩ تا ٢٠٠٢ عضو تیم بایر لورکوزن بود و با این تیم به دو عنوان نایب قهرمانی بوندسلیگا دست یافته بود. گفتنی است مصدومیت بالاک رو به بهبودی است و او از چند روز آینده تمرین را آغاز خواهد کرد.

آندرس اینیستا، زننده گل قهرمانی تیم ملی اسپانیا در مسابقات جام جهانی آفریقای جنوبی، اظهار امیدواری کرد که هم تیمی اش در تیم ملی، سسک فابرگاس، با جدایی از آرسنال، به تیم بارسلونا بپیوندد. بارسا پیش از مسابقات جام جهانی، پیشنهادِ خریدِ فابرگاس را داد که این پیشنهاد، از سوی آرسنال رد شد. اما آنها هنوز امیدوارند، بتوانند کاپیتانِ آرسنال را به تیم خود ببرند. فابرگاس قهرمانی اسپانیا در این مسابقات را به تیم آرسنال تقدیم کرده، و از اعضای این تیم برای همه کمکها و حمایتهایشان تشکر کرده است.

همچنین دیوید بکهام کاپیتان سابق تیم ملی انگلیس اعلام کرد

علاقه ای به پستهای مدیریتی در فوتبال انکشور ندارد و امیدوارست همچنان بعنوان بازیکن در خدمت این تیم باشد.

او همچنین با دفاع از عملکردِ فابیو کاپلو، سرمربی این تیم، بازیکنان را مقصر ناکامی تیم ملی انگلیس در مسابقات جام جهانی آفریقای جنوبی دانست. این هافبک ٣٥ ساله که بدلیلِ مصدومیت، از ماه مارس تاکنون به میدان نرفته، همچنین از انتقال تیری آنری به تیم نیویورک ردبولز استقبال کرد. بکهام که عضو تیم لس انجلس گلکسی است، درزمانیکه به صورت قرضی، به تیم میلان ایتالیا پیوسته بود دچار مصدومیت شد.

XS
SM
MD
LG