لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۰۹

خبرهایی از فوتبال اروپا


خبرهایی از فوتبال اروپا
خبرهایی از فوتبال اروپا

مسابقات دور مقدماتی جام ملتهای اروپا، یورو ۲۰۱۲، دیشب، با پیروزی تیمهای آلمان، فرانسه، هلند و اسپانیا دنبال شد.

تیم ملی اسپانیا، قهرمان جهان و اروپا، توانست با گل دقایق پایانی لورنته در مقابل اسکاتلند به پیروزی دست یابد. دراین دیدار که درزمین اسکاتلند برگزار شد، ابتدا تیم میهمان، با گلهای داوید ویا و آندرس اینیستا، پیش افتاد، اما در ادامه میزبان توسط نایسمیت به گل دست یافت، ضمن آنکه پیکه در دقیقه ۶۶ به اشتباه دروازه تیمش اسپانیا را باز کرد تا بازی به تساوی کشیده شود. این پایان کار نبود و لورنته در دقیقه ۷۹ توانست گل دیگری برای قهرمان جهان به ثمر برساند تا این بازی با نتیجه ۳ بر ۲ بسود اسپانیا خاتمه یابد. با این نتیجه اسپانیا با ۹ امتیاز از ۳ بازی در صدر جدول گروه نه قرار گرفت.

همچنین از گروه شش یورو۲۰۱۲ ، تیم ملی یونان با نتیجه دو بر یک اسرائیل را از پیش روبرداشت. در این دیدار که در زمین یونان برگزار شد، ابتدا سارپین گیدیس میزبان را پیش انداخت، سپس گل به خودی اسپیروپولوس بازی را به تساوی کشاند. در ادامه اما کاراگونیس از روی نقطه پنالتی یک گل دیگر برای یونان به ثمر رساند، تا تیم میزبان برنده این دیدار لقب گیرد.

اما از گروه پنج یورو ۲۰۱۲، تیم ملی هلند به بردی شیرین دست یافت. نارنجی پوشان هلند توانستند با نتیجه ۴ بر ۱ سوئد را درهم بکوبند. در این دیدار که در آمستردام برگزار شد، کلاوس یان هونتلار و آفلای هرکدام دو گل برای میزبان به ثمررساندند و گرانکویست توانست تنها یکی از گلها را جبران کند. با این نتیجه هلند با ۱۲ امتیاز از ۴ مسابقه در صدر گروه پنجم قرار گرفت و سوئد هم با ۶ امتیاز از سه بازی رده سوم را به خود اختصاص داد.

همچنین در گروه چهار، تیم ملی فرانسه با نتیجه دو بر صفر لوگزامبورگ را مغلوب کرد. در این دیدار کریم بنزما در دقیقه ۲۲ و گورکاف در دقیقه ۷۶ برای میزبان گلزنی کردند. ضمن آنکه، لوگزامبورگ از دقیقه ۵۴ بدلیل اخراج پیترز، ده نفره به بازی ادامه داد. با این برد فرانسه با ۹ امتیاز از ۴ بازی در صدر گروه چهار قرار گرفت.

اما دیدار شب گذشته تیمهای ملی فوتبال ایتالیا و صربستان بدلیل پرتاب مواد آتشزا از سوی هواداران صربستان به داخل زمین نیمه کاره ماند. هواداران صرب پیش از این دیدار به اتوبوس حامل بازیکنان تیم ملی صربستان حمله کردند تا آنجا که ولادیمیر استویکویچ، دروازه بان این تیم، بهمراه ۱۷ نفر دیگر به بیمارستان انتقال یافتند. بازی دوتیم با ۴۵ دقیقه تاخیر آغاز شد و تنها پس از ۷ دقیقه به دستور داور بازی نیمه کار رها شد. ادامه پرتاب سنگ ومواد آتش زا به داخل زمین در حدی بود که ادامه بازی امکان پذیر نبود. در این بین ۱۶ نفر دستگیر شدند. رئیس فدراسیون فوتبال صربستان نسبت به اتفاقاتی که در طول برگزاری دیدار تیمهای ایتالیا و صربستان در جنوآ روی داد، ابراز شرمساری کرد. قرار است کمیته انظباطی فدراسیون فوتبال اروپا یوفا، طی تشکیل جلسه ای در این مورد و محرومیت احتمالی صربستان در رقابتهای مقدماتی یورو 2012 تصمیم گیری کند.

هواداران باشگاه لیورپول دلیل برای خوشحالی خواهند داشت. براساس حکم دادگاه عالی بریتانیا، هیئت مدیره باشگاه لیورپول توانایی مذاکره برای فروش باشگاه به خریداران جدید را دارد. بر اساس این حکم تام هیکس و جورج ژیلت، مالکان فعلی این باشگاه حق برکناری اعضای هیئت مدیره را که موافق فروش این باشگاه به صاحبان باشگاه بیسبال باستن ردساکس هستند، ندارند. در همین حال طرفداران این باشگاه قدیمی از نتیجه این دادگاه راضی به نظر می رسند و امروز پس از شنیدن خبر شکست صاحبان فعلی این باشگاه در این پرونده به شادی پرداختند.

XS
SM
MD
LG