لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۷

خبرهایی از فوتبال جهان


تيم ملي فوتبال ايران ، دیشب در یک بازي دوستانه، تيم ملي ارمنستان را با سه گل شكست داد.

تيم فوتبال ايران، که خود را برای رقابتهای جام ملتهای آسیا آماده می کند، در نیمه نخست، از حريفش با يك گل عقب افتاد، ولي در نیمه دوم، موفق شد سه گل به ارمنستان بزند وبازی باخته را با پیروزی عوض کند. هادي عقيلي دو گل برای ایران زد که یکی از آنها از روی نقطه پنالتی بود ودیگر گل ایران نیز وسیله ی محمد نصرتي به ثمر رسید. ضمن اینکه، مهدی رحمتی دردقیقه پنجاه و پنج یک ضربه پنالتی بازیکن تیم ارمنستان را مهار کرد.

اما سه شنبه شب دیدارهای دوستانه فوتبال بسیاری، در نقاط مختلف جهان برگزار شد. طی یکی از آنها تیم قهرمان جهان، با گل دقایق پایانی، از شکست رهایی یافت. قهرمان جام‌جهانی و اروپا،در دیداری که در حضور صد هزار تماشاگر، در ورزشگاه آزتک شهر مکزیکوسیتی برگزار شد، با گلی که ویکتور والدز، در دقیقه دوازده وارد دروازه اسپانیا کرد، تا دقیقه نود و یک از میزبان، خود شکست خورده بود، ولی در ادامه، موفق شد، توسط داوید سیلوا، گل تساوی را به مکزیک تحمیل کند و از شکست رهایی یابد.

اما تیم متحول شده فرانسه، در ادامه ناکامی هایش در جام جهانی آفریقای جنوبی، در نخستین بازی خود، با مربیگری لوران بلان هم شکست خورد. در این دیدار دوستانه، که تیم ملی فوتبال فرانسه، در شهر اسلو به مصاف نروژ رفته بود، حاتم بن عرفه در دقیقه چهل و هشت تک گل فرانسه را زد و از میزبان، پیش افتاد. ولی روی اشتباه مدافعان ، اریک هاسک لپ در دقایق پنجاه و دو و هفتاد و دو دو گل برای نروژ به ثمر رساند، تا اولین شکست فرانسه پس از جام جهانی توسط نروژی ها رقم بخورد.

در دیدار دیگری، تیم سوم جام جهانی، آلمان، در کپنهاگ، مقابل تیم دانمارک به تساوی رضایت داد.

در پایان نیمه نخست این دیدار، شاگردان یو اخیم لو، با گلزنی ماریو گومز در دقیقه نوزده از میزبان خود پیش افتادند، ولی برغم برتری بر تیم دانمارک ، تا دقیقه هفتاد و سه برای رسیدن به گل دوم، که توسط پاتریک هلمس به ثمر رسید صبر کردند. درحالیکه آلمان خود را پیروز این دیدار می دانست، روی اشتباه مسلم مدافع راست خود، سردار تاسکی، در دقیقه هفتاد و چهار۷۴ ، از دنیس رامدال، یک گل دریافت کرد. در دقیقه هشتاد و هفت هم در اثر دفع ناقص تیم ویزه، دروازبان جرمنها، مادز یانکر، دومین گل دانمارک را به ثمر رساند، تا بازی با تساوی به پایان برسد.

در ترکیه نیز شاگردان گاس هیدینک به یک پیروزی روحیه بخش دست یافتند. دردیداری که به میزبانی ترکیه، در ورزشگاه آتاتورک المپیک برگزار شد، تیم میزبان، تا دقیقه هشتاد و دو مقابل رومانی، بدون گل متوقف شده بود، ولی به لطف یک ضربه پنالتی که وسیله ی بلوزوگلو امره، به ثمر رسید، یک برصفر پیش افتاد و چهار دقیقه بعد ، آردا توران با گل خود ترکیه را به پیروزی دوبر صفر رساند. تیم ترکیه در رقابتهای مقدماتی جام ملتهای اروپا که ماه آینده آغاز میشود، با تیمهای آلمان، اتریش و بلژیک روبروست. در دیگر دیدارهای تدارکاتی مهم دیشب، تیمهای انگلیس، آرژانتین، آفریقای جنوبی، اروگوئه،سوئیس و روسیه مقابل حریفان خود به پیروزی رسیدند.

XS
SM
MD
LG