لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۲۶

خبرهایی از فوتبال


خبرهایی از فوتبال
خبرهایی از فوتبال

مسابقات فوتبال جام ملتهای اروپا، انتخابی یورو 2012 ، امشب با برگزاری ۲۲ دیدار از گروه های نه گانه، در نقاط مختلف اروپا پیگیری می شود.

در مهمترین دیدارهای امشب، ازگروه هفتم، سه شیرهای انگلیس باید به مصاف مونته نگرو بروند. ریو فردیناند، دراین بازی با بازوبند کاپیتانی تیم فوتبال انگلیس به میدان خواهد رفت. پیش از این بازوبند کاپیتانی تیم فوتبال انگلیس به دلیل مشکلات اخلاقی از جان تری گرفته شد و به ریو فردیناند سپرده شد، اما مصدومیت این بازیکن، پیش از آغاز رقابتهای جام جهانی 2010، باعث شد که استیون جرارد رهبری بازیکنان تیم ملی انگلیس را بر عهده بگیرد.در دیگر دیدار این گروه، ولز با سوئیس دیدار خواهد كرد.

همچنین از گروه نهم، اسپانیا، قهرمان اروپا وجهان، در بندر گلاسگو رو در روی اسکاتلند قرار می گیرد. اسپانیا، که در یورو ۲۰۰۸ گوی را از رقیبان ربود امشب در زمین اسکاتلند، بازی نسبتا دشواری با این تیم خواهد داشت.، چرا که گرگ لوین سرمربی تیم اسکاتلند اعلام کرده که تیمش امشب با سیستم ۴، ۶ یعنی بدون مهاجم بازی خواهدکرد. و ایین بیدن معنی است که گل زدن به این تیم ساده نخواهدبود. در دیگر دیدار این گروه لیختن اشتاین به مصاف جمهوری چک می رود.

همچنین امشب آبی پوشان ایتالیا در گروه سوم، مقابل صربستان به میدان میروند. چکمه پوشان امشب درحالی به مصاف صربها خواهند رفت که دانیله دی روسی هافبک گل ساز خود را بدلیل مصدومیت در اختیار نخواهند داشت.در آنسوی میدان ولادمیر پترویچ سرمربی تیم صربستان، برغم شکست ۳ بر یک جمعه قبل مقابل استونی ، از روحیه ی بالی بازیکنانش سخن گفت. در دیگر دیدارهای این گروه ، استونی با اسلوونی و جزایر فارو با ایرلند شمالی مصاف خواهد داد. در گروه چهار هم، فرانسه با لوکزامبورگ و بلاروس با آلبانی مقابل هم قرار می گیرند .در گروه پنجم، هلند با سوئد، و سن مارینو با مولداوی و فنلاند با مجارستان، برابر هم صف آرایی می کنند.

در گروه ششم، اسرائیل میهمان یونان است و لیتوانی رو در روی گرجستان قرار می گیرد.درگروه یک جمهوری آذربایجان با ترکیه ، قزاقستان با آلمان و بلژیک با اتریش دیدار می کنند.در گروه دو، مقدونیه با روسیه، اسلواکی با جمهوری ایرلند وارمنستان با آندورا روبرو میشود.در گروه هشتم ایسلند با پرتغال ودانمارک با قبرس بازی میکند.

XS
SM
MD
LG