لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۰۰

خبرهایی از فوتبال جهان


تیم اسپانیا قهرمان جام جهانی آفریقای جنوبی که در این رده بندی همچنان با هزار و هشتصد و هشتاد و سه امتیاز درصدر این رده بندی، بالاتر از تیمهای هلند و برزیل قرار دارد، امشب یکی از چهل و دو بازی دوستانه فوتبال را مقابل مکزیک برگزار خواهد کرد.

ویسنته دل بوسکه سرمربی تیم قهرمان جام جهانی آفریقای جنوبی، پیش از دیدار دربرابر مکزیک، اعلام کرد که، با توجه به نزدیکی مسابقات لالیگا، در این دیدار، به برخی از ستارگانش، استراحت خواهد داد.او همچنین اعلام داشت، بازیکنانی که، در برابر مکزیک، به میدان می روند، در میانه بازی، تعویض خواهند شد، تا مشکلی برای شرکت در مسابقات باشگاهی خود، نداشته باشند.

تیم ملی آلمان هم، بدون دو مدعی اصلی تصاحب بازوبند کاپیتانی تیم ملی، امشب، به مصاف دانمارک میرود. یواخیم لو، سرمربی تیم ملی آلمان، در اظهار نظری اعلام داشت، که هنوز، تصمیمی، درباره کاپیتان این تیم، در مسابقات جام ملتهای اروپا در سال دو هزار و دوازده ،نگرفته است. فیلیپ لام، مدافع تیم ملی آلمان، در غیاب میاشائیل بالاک مصدوم، بازوبند کاپیتانی این تیم، در مسابقات جام جهانی آفریقای جنوبی را، به بازو بسته بود. اما هیچکدام از این دو بازیکن، تیم ملی کشورشان را ،در مسابقه دوستانه ی امشب، در دانمارک، همراهی نمی کنند.

درحالیکه جیووانی تراپاتونی، سرمربی تیم ملی ایرلند، بدلیل مصدومیت غذایی، در بیمارستان بستری است، این تیم، امشب، به دیدار تیم ملی آرژانتین می رود. رابی کین، کاپیتان تیم ملی ایرلند، با بازی در استادیومِ تازه تاسیس آوی وا در دوبلین، به جمع بازیکنانی پیوست که، صد بازی ملی در کارنامه ثبت کرده اند.

همچنین سرجیو باتیستا، سرمربی موقت تیم ملی آرژانتین، ابراز امیدواری کرد، که تیم تحت رهبری اش، با فراموشی ناکامی در جام جهانی، به مصاف تیم جمهوری ایرلند برود. شکست 4 بر صفر، در برابر آلمان، در آفریقای جنوبی، که سنگین ترین شکست آلبی سلسته، در مسابقات جام جهانی، از سی و شش سال پیش بود، منجر به برکناری دیگو مارادونا، از مربیگری این تیم شد.

در ادامه دیدارهای دوستانه فوتبال، تیم ملی انگلیس، به دیدار مجارستان خواهد رفت. شاگردان فابیو کاپلو، که در مسابقات جام جهانی آفریقای جنوبی، عملکردی ضعیف داشتند، در این دیدار، به دنبال آشتی، با تماشاگرانشان هستند. کاپیتان استیون جرارد، در پاسخ به سوالی، درباره احتمال هو شدن از سوی تماشاگران، اظهار داشت که، سه شیرها، مستحق چنین برخوردی هستند. در دیگر دیدارهای مهم امشب، نروژ با فرانسه، اوکراین با هلند، ترکیه با رومانی و آنگولا با اروگوئه دیدار خواهند کرد.

البته در دیدار دوستانه ای که دیشب، میان دو تیم برزیل و آمریکا، برگزار شد، تیم متحول شده برزیل، با نتیجه دو بر یک، از سد میزبان خود گذشت.

سب بلاتر، رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال، فیفا، تائید کرد که استفاده از تکنولوژی خط دورازه، یا گل لاین، در دستور کار نشست اعضای هیئت رئیسه این سازمان در اکتبر آینده، قرار دارد. بلاتر که برای حضور، در دیدار افتتاحیه بازیهای فوتبال اولین دوره المپیک دو هزار و ده نوجوانان در سنگاپو، بسر می برد، همچنین عنوان کرد که، فیفا مشغول تحقیق درباره شایعه ی بازجویی و مجازات بازیکنان و کادر مربیگریِ تیم ملی کره شمالی است. برخی خبرها، حکایت از بازجویی شش ساعته مربی، و بازیکنان این تیم، در ملا عام و اجبار سرمربی کره شمالی، به کارگری در ساختمان دارد.

XS
SM
MD
LG