لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ایران ۰۲:۲۷

فوتبال برای اتحاد


در آستانه برگزاری مسابقات جام جهانی آفریقای جنوبی برخی از اصحاب فوتبال در قاره آفريقا در پايتخت فرانسه به گرد هم آمدند تا در جريان کنفرانسی دو روزه، مبلغ اتحاد ميان کشورهای گوناگون این قاره باشند .

از ديگر اهداف برگزاری این گردهمايی توسط ستارگان فوتبال کشورهای گوناگون قاره آفریقا می توان به ارائه دیدگاه هر یک از اين کشورها نسبت به برگزاری مسابقات جام جهانی برای نخستين بار در اين قاره و جایگاه هر یک از کشورها از لحاظ آمادگی اشاره کرد . این گردهمایی همچنان به منظور جلب حمايت طرفداران پیش از آغاز مسابقات جام جهانی نیز برگزار شده است . گفتنی است که در چارچوب این گردهمایی دو روزه در پاریس ديداری نيز میان ستارگان فوتبال کشورهای کامرون ، ساحل عاج و غنا نيز برگزار شد . ساموئل اتوئو کاپیتان 29 ساله تيم ملی کامرون که در تيم اینتر میلان ايتالیا توپ میزند از شرایط تيم کامرون میگويد علی رغم آنکه در گروه مشکلی با هلند ، دانمارک و ژاپن هم گروه است اما اميد بالایی برای راهیابی به مرحله دوم مسابقات را دارد .

گفتنی است که از قاره آفريقا 6 تیم جواز حضور در جام جهانی فوتبال را گرفته اند که شامل تیم ميزبان یعنی آفريقای جنوبی نيز میشود .

به باور برخی از کارشناسان تيم ملی فوتبال ساحل عاج نيز از شرايط خوب و آمادگی بالایی در میان تیم های آفريقایی برخوردار است . با وجود آن ساحل عاج با قرار گرفتن در گروهی که تیم های صاحب نامی چون برزيل و پرتغال در آن حضور دارند ، کار دشواری در پیشرو دارد.

XS
SM
MD
LG