لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۷

خبرهایی از دنیای فوتبال


خبرهایی از دنیای فوتبال
خبرهایی از دنیای فوتبال

در آغاز هفته شانزدهم لیگ فوتبال فرانسه، لوشمپیونا، تیم رن با پیروزی در برابر موناکو، موقتا در صدر جدول قرار گرفت. در این دیدار که به میزبانی رن برگزار شد، این تیم با نتیجه نزدیک یک بر صفر از سد موناکو گذشت.

مونتانو در دقیقه ۶۳ تک گل این دیدار را برای رن به ثمر رساند. با این نتیجه رن تا برگزاری بازیهای مانده از هفته شانزدهم و با ۲۷ امتیاز به صدر جدول رده بندی صعود کرد و باید منتظر نتیجه دیدار المپیک مارسی و نیس بماند. موناکو هم با این شکست، با ۱۵ امتیاز در همان رده هفدهم باقی ماند

در دیداری دیگر از لیگ لوشمپیونا، المپیک لیون در برابر مونپلیه با نتیجه دو بر یک به برتری دست یافت. در این دیدار که به میزبانی مونت پیلیه برگزار شد، ابتدا لوپز در دقیقه ۵ میهمان را پیش انداخت. سپس اسپاهیک در دقیقه ۸۱ بازی را به تساوی کشاند. اما این پایان کار نبود و حملات لیون در دقیقه ۹۰ جواب داد و لوپز بار دیگر برای این تیم گلزنی کرد تا لیون به هر سه امتیاز بازی دست یابد. با این نتیجه لیون با ۲۶ امتیاز به رده سوم صعود کرد و مونپلیه هم با ۲۴ در مکان نهم قرار گرفت

اما پیروزی دوتیم تیم صدرنشین لیگ، پی. اس. وی. آیندهوون و توئنته انسخده در مقابل حریفانشان، رقابت برای قهرمانی در میان فصل داچ لیگ را به اوج رساند.

در آغاز هفته هفدهم لیگ اردویزیه، پی اس وی آیندهوون با در هم کوبیدن هراکلس به صدرنشینی خود ادامه داد. در این دیدار که در استادیوم فیلیپس آیندهوون برگزار شد، تیم میزبان با دو گل تویوونن و گلهای زودساک، آفلای و برگ با نتیجه ۵ بر ۲ هراکلس را از پیش رو برداشت. اورتون هم هر دو گل میهمان را به ثمر رساند، ضمن آنکه ریکرز از هراکلس در دقیقه ۷۰ بدلیل دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج شد. با این نتیجه آیندهوون با ۳۷ امتیاز کماکان در صدر باقی ماند و هراکلس هم با ۱۸ امتیاز مکان سیزدهم را به خود اختصاص داد.

در دیداری دیگر،آژاکس آمستردام با تساوی در برابر نایمیخن، فرصت نزدیک شدن به صدر جدول را از دست داد. در این دیدار که به میزبانی آژاکس و در استادیوم آمستردام آرنا برگزار شد، میدو در دقیقه ۷۶ آژاکس را پیش انداخت اما نایمیخن تنها هفت دقیقه بعد توسط نویتینک به گل دست یافت تا بازی با نتیجه یک بر یک خاتمه یابد. با این تک امتیاز آژاکس با ۳۲ امتیاز در رده چهارم باقی ماند و نتوانست فاصله اش را با رقبا کاهش دهد. ان ای سی هم با ۲۰ امتیاز در مکان یازدهم قرار گرفت.

اما توئنته انسخده با پیروزی در برابر خرافشاپ موقعیت خود در جدول را مستحکم کرد. در این دیدار که به میزبانی توئنته برگزار شد، تیم میزبان با دو گل یانسن با نتیجه دو بر صفر خرافشاپ را پشت سر گذاشت تا با ۳۷ امتیاز و به دلیل تفاضل گل کمتر بعد از آیندهوون در مکان دوم قرار بگیرد. گرافشاپ هم با ۲۰ امتیاز به رده دوازدهم جدول سقوط کرد.

هفته هفدهم لیگ فوتبال آرژانتین، آپرتورا با پیروزی ریور پلیت در برابر کولون سانتافه پیگیری شد. در این دیدار که در استادیوم استانیسلائو لوپز و به میزبانی کولون برگزار شد، ابتدا فابیانزی در دقیقه ۴۳ میزبان را پیش انداخت. در ادامه لاملا در دقیقه ۵۵ بازی را تساوی کشاند.

این پایان کار نبود و حملات پردامنه ریور پلیت در وقتهای تلف شده به ثمر نشست و پاوونه دروازه میزبان را باز کرد تا سه امتیاز این دیدار به سود ریور پلیت واریز شود. با این نتیجه ریورپلیت با ۲۸ امتیاز به رده پنجم صعود کرد و کولون هم با ۳۳ امتیاز در همان رده یازدهم باقی ماند.

XS
SM
MD
LG