لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۸

خبرهایی از دنیای فوتبال


خبرهایی از دنیای فوتبال
خبرهایی از دنیای فوتبال

در ادامه هفته ششم مسابقات لیگ فوتبال اسپانیا، لالیگا، رئال مادرید، با نتیجه شش بر یک دیپورتیو لاکرونیا را درهم کوبید.

در این دیدار که در سانتیاگو برنابئو برگزار شد، کریستیانو رونالدو دو بار و دی ماریا و هیگواین یکبار برای رئال گلزنی کردند، ضمن آنکه کاسترو نیز در دقیقه 60 به اشتباه دروازه تیمش را باز کرد. تک گل دپورتیوو را نیز رودریگوئز در دقیقه 78 به ثمر رساند. با این نتیجه کهکشانی های مادرید با 14 امتیاز به رده سوم جدول صعود کردند.

اما دیشب بارسلونا، در خانه ی خود، در برابر رئال مایورکا متوقف شد. در این دیدار که در نیوکمپ برگزار شد، ابتدا لیونل مسی در دقیقه 28 میزبان را پیش انداخت. سپس لوپز در دقیقه 43 بازی را به تساوی کشاند. با این تک امتیاز، بارسا با 13 امتیاز به رده چهارم سقوط کرد، مایورکا هم با 8 امتیاز رده نهم را به خود اختصاص داد.

اما ،والنسیا، با پیروزی در برابر اتلتیکو بیلبائو، به صدرنشینی خود درلالیگا ادامه داد. در این دیدار که در متسایا برگزار شد، بازی تا دقیقه 90 با تک گل آدوریس بسود والنسیا در جریان بود، اما در این دقیقه، گابیلوندو برای بیلبائو و ویسنته برای میزبان گلزنی کردند، و بازی با نتیجه دو بر یک بسود والنسیا به پایان رسید. با این پیروزی والنسیا با 16 امتیاز به صدرنشینی خود ادامه می دهد و بیلبائو هم با 7 امتیاز به رده یازدهم سقوط کرد.

هفته هفتم مسابقات فوتبال آلمان، بوندسلیگا، هم با صدرنشینی ماینتس دنبال شد. تیم ماینتس که در خانه، به مصاف هوفنهایم رفته بود،4 بر 2 این تیم را شکست داد، تا به یکه تازی در جدول رده بندی ادامه دهد. آلاگویی، زالای، هولتبای و شورله برای میزبان گلزنی کردند، ضمن آنکه سیمونیک از هوفنهایم در دقیقه 74 با دریافت کارت قرمز از زمین مسابقه اخراج شد.

اما طی یکی از ۳ بازی برگزار شده شب گذشته، بایرن مونیخ پس از شکست هفته پیش در برابر ماینتس، این بار هم بازی را به بورسیا دورتموند واگذار کرد. در این دیدار که در سیگنال ایدونا پارک دورتموند برگزار شد، باریوس و ساهین برای دورتموند گلزنی کردند تا این تیم با ۱۸ امتیاز در همان رده دوم باقی بماند. شاگردان لوئیس فن خال هم با ۸ امتیاز رده دوازدهم را به خود اختصاص دادند.

در پایان هفته هشتم لیگ فوتبال هلند، اردویزیه، پی اس وی آیندهوون با پیروزی سه بر صفر در برابر ونلو به صدرنشینی در این لیگ ادامه داد. ریس دو بار و بوما یک بار برای آیندهوون گلزنی کردند تا این تیم با 18 امتیاز به صدرنشینی ادامه دهد. ونلو هم با 6 امتیاز در رده شانزدهم باقی ماند.

در دیداری دیگر از اردویزیه، توئنته انسخده 4 بر دو خرونینگن را مغلوب کرد. در این دیدار که در زمین توئنته برگزار شد، روئیز دو بار و یانکو و یانسن یک بار برای میزبان گلزنی کردند، ضمن آنکه کرانکویست و ماتاوز گلهای خرونینگن را به ثمر رساندند. در جدول رده بندی پس از آیندهوون، آژاکس با 17 امتیاز و انسخده با 16 امتیاز رده های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

اما از بلژیک، و در هفته دهم لیگ ژوپیلیه، استاندارد لیژ با نتیجه 5 بر یک اندرلخت را درهم کوبید. در این دیدار که در استادیوم موریس دوفراسنه برگزار شد، چیته دو بار و لیه، بوکانگا و گارسیا گونزالس برای میزبان گلزنی کردند و بوسوفا تک گل اندرلخت را به ثمر رساند. با این پیروزی استاندارد لیژ با 20 امتیاز به رده سوم صعود کرد و اندرلخت نیز با 21 امتیاز در همان رده دوم باقی ماند.

دردیداری دیگر، کلاب بروژ سه بر دو خنت را از پیش رو برداشت. در این دیدار که در خانه بروژ برگزار شد، کوئه ماها، گرائرتز و وارگاس برای میزبان گلزنی کردند، همچنین قناسی و تییس گلهای خنت را به ثمر رساندند. با این نتیجه کلاب بروژ با 16 امتیاز به رده ششم صعود کرد و خنت هم با 19 امتیاز رده چهارم را به خود اختصاص داد.

در فوتبال آمریکای جنوبی ، هفته نهم لیگ آرژانتین، آپرتورا، با تساوی تیمهای ریورپلیت و بانفیلد ادامه یافت. در این دیدار که در زمین بانفیلد برگزار شد، دو تیم در پایان نود دقیقه به تساوی دو بر دو دست یافتند تا امتیاز ها را تقسیم کنند. با این نتیجه بانفیلد با 14 امتیاز به رده نهم سقوط کرد و ریورپلیت هم با 15 امتیاز در رده هفتم جدول باقی ماند.

در دیداری دیگر هم استودیانتس در خانه سن بورنزو به یک پیروزی با ارزش دست یافت. در این دیدار که در استادیو پدرو بیدگاین برگزار شد، فرناندز در دقیقه 25 تک گل بازی را برای میهمان به ثمر رساند تا استودیانتس سه امتیاز این بازی را به دست آورد. با این نتیجه سن لورنزو با 15 امتیاز در رده ششم باقی ماند و استودیانتس هم با 22 امتیاز به صدرنشینی ادامه می دهد.

XS
SM
MD
LG