لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۲۵

خبرهایی از دنیای فوتبال


خبرهایی از دنیای فوتبال
خبرهایی از دنیای فوتبال

هفته هشتم مسابقات لیگ اردویزیه، با شکست صدرنشین پیگیری شد.

در این دیدار که در زمین آژاکس برگزار شد، وولفس وینکل دوبار از روی نقطه پنالتی برای اوترخت گلزنی کرد، ضمن آنکه یونگ در دقیقه ۹۰ توانست تنها یکی از گلها را جبران کند، تا آژاکس نخستین شکست این فصل را تجربه کند. با این پیروزی اوترخت با ۱۲ امتیاز به رده نهم جدول صعود کرد.

در فرانسه، هفته هشتم لیگ فوتبال لوشمپیونا، با توقف صدرنشین، در برابرالمپیک مارسی آغاز شد. در این دیدار که در زمین سنت اتین برگزار شد، ابتدا این تیم میهمان بود که با گلزنی گیناک در دقیقه ۲۷ پیش افتاد. اما سنت اتین دردقیقه ۵۹ توسط باتلس بازی را به تساوی کشاند، تا به یک امتیاز این بازی دست یابد. با این نتیجه سنت اتین با ۱۷ امتیاز همچنان صدرنشین ماند و مارسی هم با ۱۲ امتیاز رده ششم را به خود اختصاص داد.

در دیداری دیگر،المپیک لیون که این فصل را نامطمئن آغاز کرده، موفق شد در خانه نانسی به یک پیروزی ارزشمند دست یابد. در این دیدار بریاند دو بار و لوپز یک بار برای لیون گلزنی کردند، ضمن آنکه لوئیز و فرت دو گل میزبان را به ثمر رساندند. با این پیروزی، لیون با ۸ امتیاز به رده هفدهم جدول صعود کرد و نانسی هم با همین امتیاز رده هجدهم را به خود اختصاص داد. در سایر دیدارها، بوردو یک بر صفر لوریان را از پیش رو برداشت، اوسر چهار بر صفر آرلس را درهم کوبید، برست یک بر صفر از سد موناکو گذشت، سوشو سه بر صفر لِنس را برد و والنسین هم دو بر یک کان را مغلوب کرد.

هفته ششم لالیگا امشب، با برگزاری ۷ دیداربه پایان می رسد. در مهمترین بازیها رئال مادرید با دپورتیولاکرونیا بازی می کند و بارسلونا به مصاف ماریورکا می رود. بارسایی که ستاره تیمش، صاحب کفش طلای اروپا هم شده. لیونل مسی آرژانتینی که در فصل پیش موفق شده بود ۳۴ بار برای بارسلونا گلزنی کند، عنوان بهترین گلزن اروپا را به خود اختصاص داد، تا مانند مارکو فن باستن هلندی، رونالدوی برزیلی و کریستیانو رونالدوی پرتغالی، به هر سه عنوان بزرگ انفرادی دست یابد. مسی پیش از این، به عناوین بازیکن سال جهان و توپ طلا هم، دست یافته بود. مسی همچنین عنوان بهترین گلزن فصل پیش لیگ قهرمانان اروپا را نیز به خود اختصاص داده است.

همچنین در آغاز هفته بیست و هفتم لیگ فوتبال برزیل، کومپاناتو برزیلرو، فلامینگو در برابر بوتافوگو با نتیجه یک بریک متوقف شد. در این دیدار که در زمین بوتافوگو برگزار شد، ابتدا این تیم میزبان بود که، در دقیقه ۳۶ توسط فلاویا به گل دست یافت. در ادامه و در دقیقه ۷۵ مائورا بازی را به تساوی کشاند، تا این دیدار با همین نتیجه یک بر یک به پایان برسد. در این دیدار داور مسابقه، آلساندرو از بوتافوگو و رناتو از فلامینگو را با کارت قرمز از زمین مسابقه اخراج کرد. با این تساوی، فلامینگو با ۳۰ امتیاز در همان رده پانزدهم باقیماند و بوتافوگو هم با ۴۲ امتیاز به رده چهارم سقوط کرد.

در دیداری دیگر، سانتوز هم با پالمیراس به تساوی یک بر یک دست یافت. در این دیدار که در استادیو اوربانو کالدیرای سانتوز برگزار شد، ابتدا کلبر در دقیقه ۲۰ میهمان را پیش انداخت. سپس در نیمه دوم و در دقیقه ۵۲ پاتریک بازی را به تساوی کشاند، تا سهم هر تیم تنها یک امتیاز باشد. با این تساوی سانتوز، با ۳۹ امتیاز رده هفتم باقیماند و پالمیراس هم با ۳۹ امتیاز به رده نهم سقوط کرد.

XS
SM
MD
LG