لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۱۵

اختلاف رئال و بارسا به ده امتیاز رسید


اختلاف رئال و بارسا به ده امتیاز رسید
اختلاف رئال و بارسا به ده امتیاز رسید

در فوتبال باشگاه های اروپا اختلاف دو غول اسپانیا به ده امتیاز رسید.

در ادامه دیدارهای هفته بیست و دوم لالیگا شب گذشته شش دیدار برگزار شد که در یکی از آنها رئال مادرید چهار بر دو لوانته را از پیش رو برداشت تا فاصله اش را با بارسلونا در صدر جدول افزایش دهد. در این دیدار که در سانتیاگو برنابئو برگزار شد لوانته خیلی زود به گل رسید. در دقیقه۵ ضربه ایستگاهی فرانسیسکو فارینوس با برخورد به سر سرخیو راموس در دهانه دروازه به گوستاوو کابرال رسید و او هم با ضربه سر میهمان را پیش انداخت. این برتری تا دقیقه ۴۳ ادامه داشت تا خطای هند ایبورا در محوطه جریمه لوانته کارت زرد دوم و اخراج این بازیکن و یک ضربه پنالتی برای کهکشانی ها در پی داشته باشد. کریستیانو رونالدو این پنالتی را به گل تبدیل کرد تا نیمه نخست با تساوی دو تیم خاتمه یابد. در نیمه دوم و در دقیقه ۵۰ رونالدو بار دیگر سانتر گونزالو هیگواین را به ضربه سر به گل تبدیل کرد تا شاگردان ژوزه مورینیو دو بر یک از میهمان پیش بیفتند. تنها هفت دقیقه بعد رونالدو با شوتی زیبا از بیرون محوطه جریمه لوانته دروازه این تیم را گشود تا هم هت تریک کند و هم با ۲۷ گل زده به صدرنشینی در جدول گلزنان لالیگا ادامه دهد. لوانته برغم ده نفره شدن در دقیقه ۶۳ توسط کونه یکی دیگر از گلها را جبران کرد. اما تنها سه دقیقه بعد کریم بنزما پاس رونالدو را با ضربه ای فنی به چهارمین گل رئال تبدیل کرد تا این تیم با ۵۸ امتیاز به صدرنشینی در لالیگا ادامه دهد.

با این پیروزی اختلاف بارسلونا با رئال به ده امتیاز رسید. بارسا که فردا شب در دیدار رفت از مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های فوتبال لیگ قهرمانان باشگاه‌های اروپا در بای آره‌نا به مصاف بایر لورکوزان خواهد رفت شنبه شب در برابر یاران جواد نکونام تن به شکست داد. در این دیدار که در پمپولنا و به میزبانی اوساسونا برگزار شد، این تیم توانست حریف قدرتمندش را سه بر دو از پیش رو بردارد. در این دیدار میزبان خیلی زود و در دقیقه ۵ توسط دژان لکیچ از حریفش پیش افتاد. در ادامه در حالیکه بارسلونا به دنبال جبران گل خورده بود باز هم این لکیچ بود که موفق شد سانتر ارسالی از جناح راست را در دهانه دروازه آبی و اناری پوشان به گل دوم تیمش تبدیل کند تا میزبان نیمه نخست را با برتری به رختکن برود. در آغاز نیمه دوم و در دقیقه ۵۱ الکسیس سانچز با اشتباه مدافعان اوساسونا در دهانه دروازه صاحب توپ شد و با ضربه ای محکم نخستین گل بارسا را به ثمر رساند. تنها چهار دقیقه بعد اشتباه دروازه بان و مدافعان بارسلونا بازیکنان اوساسونا را صاحب توپ کرد و رائول گارسیا توانست مجددا اختلاف دو تیم را به دو گل برساند. در دقیقه ۷۳ کریستین تلیوبازیکن جوان بارسا با ضربه پای چپ اختلاف را به یک گل برساند اما این کافی نبود و شاگردان پپ گواردیولا این دیدار را با نتیجه سه بر دو واگذار کردند تا با ۴۸ امتیاز و با ده امتیاز اختلاف با رقیب سنتیشان در رده دوم جدول رده بندی باقی بمانند.

اما حریف فردا شب بارسلونا در لیگ قهرمانان اروپا بایر لورکوزن هم این هفته را با شکست آغاز کرد. بایرلورکوزن در ادامه دیدارهای هفته بیست و یکم لیگ فوتبال آلمان، مقابل صدرنشین بوند سلیگا بورسیا دورتموند/شکست خورد. زردپوشان دورتموند در برابر میهمان خود بایرن لورکوزن با یک گل به برتری رسیدند تا به صدر جدول صعود کنند. در این دیدار که در ورزشگاه خانگی دورتموند، وست فالن برگزار شد، دو تیم بازی پایاپایی به نمایش گذاشتند اما این میزبان بود که در دقیقه ۴۵ به گل دست یافت. شینجی کاگاوای ژاپنی با حضور در محوطه جریمه ی لورکوزن و با به هم ریختن نظم مدافعان این تیم موفق شد دروازه میهمان را باز کند تا دورتموند نیمه نخست را به سود خود به پایان برساند. در نیمه دوم دو تیم هرچه زدند به در بسته زدند تا بازی با همان تک گل کاگاوا با برتری دورتموند به پایان برسد. با این نتیجه زردپوشان دورتموند با ۴۶ امتیاز و با دو امتیاز اختلاف با بایرن مونیخ بر صدر جدول بوندسلیگا تکیه زدند.

البته روز شنبه شش دیدار از هفته بیست و یکم بوندسلیگا برگزار شد که در یکی از آنها بایرن مونیخ موفق شد کایزرسلاترن را از پیش رو بردارد. در این دیدار که در آلیانس آرنا و به میزبانی بایرن برگزار شد، این تیم با دو گل حریفش را از پیش رو برداشت. در این دیدار در حالیکه باواریایی ها برای ادامه رقابت در صدر جدول نیاز به هر سه امتیاز بازی داشتند، ماریو گومز در دقیقه ۶ سانتر فرانک ریبری را با ضربه سر به گل نخست تیمش تبدیل کرد تا با ۱۸ گل زده در صدر جدول گلزنان بوندسلیگا باقی بماند. در دقیقه ۳۰ هم توماس مولر ضربه ایستگاهی ارسالی بر روی دروازه کایزرسلاترن با به سر به گل دوم شاگردان یوپ هاینکس تبدیل کرد تا این تیم نیمه نخست را با برتری دو بر صفر به پایان برساند. در نیمه دوم تلاش میهمان برای جبران گلهای خورده و حملات بایرن برای افزودن به گلهای زدن نتیجه ای نداد تا این بازی با همان برتری دو بر صفر مونیخی ها به پایا ن برسد. با این نتیجه بایرن مونیخ با ۴۴ امتیاز در رده دوم باقی ماند. در دیگر دیداراین هفته، بورسیا مونشن گلادباخ موفق شد شالکه را در هم بکوبد. در این دیدار که به میزبانی مونشن گلادباخ برگزار شد این تیم حریفش را سه بر صفر از پیش روبرداشت. در این بازی میزبان خیلی زود و در دقیقه دو توسط ریوس گلزنی را اغاز کرد. تنها دوازده دقیقه بعد پاسکاری زیبای بازیکنان مونشن گلادباخ هانکه را در موقعیت تک به تک با دروازه بان شالکه قرار داد و او هم به زیبایی دروازه این تیم را گشود تا اختلاف به دو گل برسد. این پایان کار نبود و آرانگو در دقیقه ۳۲ از روی ضربه ایستگاهی با شوتی زیبا تیر خلاص را بر پیکر شالکه شلیک کرد تا شاگردان هاب استیونس نیمه نخست را با شکستی سنگین به رختکن بروند. در نیمه دوم تلاش میهمان برای جبران گلهای خورده به جایی نرسید تا بازی با همان برتری سه بر صفر مونشن گلادباخ به پایان برسد. /با این نتیجه این تیم با ۴۳ امتیاز و تنها سه امتیاز با صدر جدول به رده سوم صعود کرد. شالکه هم با ۴۱ امتیاز یک پله پایینتر قرار گرفت.

XS
SM
MD
LG