لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۴۵

مناطقی از شرق آمریکا زیر بارش سنگین برف قرار گرفته است


مناطقی از شرق آمریکا زیر بارش سنگین برف قرار گرفته است


طوفان عظیم زمستانی بخش هایی از منطقه شرق آمریکا را تحت تأثیر قرار داده است به طوری که برخی نواحی واشنگتن، پایتخت آمریکا را تا بیش از نیم متر برف پوشانده است.

طبق پیش بینی اداره ملی هواشناسی آمریکا تا شامگاه شنبه، بارش برف در واشنگتن دی سی، به ۶۰ تا ۷۵ سانتیمتر می رسد.

این طوفان با وزش بادهایی که در برخی مناطق ساحلی تا ۹۳ کیلومتر در ساعت می رسد همراه است و قدرت دید به شدت کاهش یافته است.

با تعطیلی زودهنگام ادارات فدرال و اغلب مکان های تجاری در روز جمعه، روند زندگی در پایتخت آمریکا مختل شده است و به شهروندان هشدار داده شد تا از تردد در جاده های مسدود شده بپرهیزند. برق صدها هزار خانه به دلیل بارش برف سنگین روی درختان و کابل های برق، قطع شده است.

اداره هواشناسی آمریکا در چند روز گذشته به ایالت های ویرجینیا، مریلند، پنسیلوانیا، دلاور و نیوجرسی در مورد وقوع طوفان هشدار داده بود.

کارشناسان پیش بینی هوا می گویند طوفان فعلی می تواند با پیشی گرفتن از طوفانی که تقریبا ۹۰ سال پیش در این منطقه از آمریکا در ژانویه ۱۹۲۲ رخ داد، رکورد بارش برف در منطقه واشنگتن تا کنون را به نام خود ثبت کند.

کلیه خطوط هوایی پروازهای خود را لغو کرده اند و حرکت قطارها مختل شده است.

با نزدیک شدن طوفان شهروندان به سوپرمارکت ها هجوم برده و قفسه های مواد خوراکی را خالی کردند.

شرایط اضطراری زمستانی و بارش شدید برف تاکنون موجب وقوع صدها تصادف در جاده ها شده است. این دومین بارش سنگین برف در منطقه واشنگتن و حومه آن در کمتر از دو ماه اخیر است.

XS
SM
MD
LG