لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۳

برف و بوران بی سابقه ۶ ایالت آمریکا را فلج کرد


در آلاباما، عده ای از مردم ناگزیر شدند شب را در فروشگاه ها بگذرانند.
در آلاباما، عده ای از مردم ناگزیر شدند شب را در فروشگاه ها بگذرانند.
برف، یخ و بورانی بی سابقه که چندین ایالت جنوبی آمریکا را در برگرفته و آن مناطق را فلج کرده، سبب مرگ دست کم ۱۲ تن و روی دادن بیش از یک هزار تصادف اتومبیل شده است.
به رغم توقف بارش برف و تگرگ، نیروهای امداد می گویند هنوز رانندگی در جاده ها و بزرگراه ها در دست کم ۶ ایالت آمریکا که وضعیت اضطراری اعلام کرده اند، خطرناک است، به ویژه چون چهارشنبه شب، یخ زدگی شدید جاده ها جای بارش برف را گرفته و شرایط تردد را خطرناکتر کرده است.

پیش بینی های هواشناسان حاکی از افت بیشتر دمای هوا در چند ایالت جنوبی از جمله آتلانتاست که سبب ادامه یخ زدگی طی روز آینده و خطر آمد و شد می شود.
این موج بوران و برف و سرما تا روز جمعه جنوب آمریکا را در بر می گیرد.

شمار زیادی از مردم ناگزیر شده اند طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه در اتومبیل هایشان بخوابند. دانش آموزان چند مدرسه سه شنبه شب را در ساختمان مدرسه سپری کردند و به سبب دشواری تردد و خطرناک بودن مسیرهای رفت و آمد، اعضای خانواده ها به ناچار شب را جدا از یکدیگر گذراندند.
گروهی از مردم هم ناگزیر شدند سه شنبه شب و بخشی از روز چهارشنبه را در فروشگاه هایی سپری کنند که سر راهشان بودند.

ایالت جنوبی جورجیا بیش از هر نقطه ای دیگر در آمریکا در اثر توفان و بوران اخیر فلج شده و در فرودگاه آتلانتا، که شلوغ ترین و پرترددترین فرودگاه جهان است، پروازهای بی شماری زمین گیر شده اند.

مسئولان دولتی می گویند ایالت های جنوبی آمریکا از جمله جورجیا به سبب نوع آب و هوایشان و عدم بارش برف در زمستان، امکانات و آمادگی مقابله با شرایط دشوار ناشی از سرمای شدید و برف و یخ را ندارند و از این روی، جریان عادی زندگی و رفت و آمد در آنها به شدت تحت تاثیر این توفان و موج برف و سرما قرار گرفته است.

مدارس و ادارات دولتی روز پنجشنبه در جورجیا تعطیل خواهند ماند.
XS
SM
MD
LG