لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۴

کار جدید خواننده ایرانی‌تبار سوئدی؛ برخی این آلبوم را اثری درخشان در سبک «آر اند بی» دانستند


«شری نوروزی» خواننده و ترانه نویس سوئدی ایرانی تبار در سبک «آر اند بی» که با نام «اسنو الگرا» (Snoh Aalegra) شناخته می شود، آلبوم جدیدی منتشر کرده که به عقیده برخی از نویسنده های هنری از آثار درخشان این سبک موسیقی در ماه‌های اخیر است.

«شری نوروزی» ۳۱ ساله که از پدر و مادری ایرانی در شهر «آپسالا»، چهارمین شهر بزرگ سوئد متولد شده، مدتی در لندن زندگی کرده و در حال حاضر ساکن لس آنجلس است.

آلبوم جدید این هنرمند جوان «اَه، باز هم آن حس‌ها!» (به انگلیسی: Ugh, Those Feels Again) نام دارد و شامل ۱۴ آهنگ است. او اکثر ترانه ها را خود سروده و در تولید موسیقی با گروهی از چهره های مطرح هنری همکاری داشته است.

ترانه های این آلبوم نیز مانند آثار گذشته «اسنو آلگرا» با الهام از ماجراهای واقعی و تجریبات شخصی زندگی او شکل گرفته است.

«شری نوروزی» از سال ۲۰۰۱ به صورت جدی وارد عرصه موسیقی شد و پس از انتشار چند تک‌آهنگ به شهرت رسید. او پس از تغییر نامش به «اسنو آلگرا»، فعالیت های هنری خود را گسترش داد و در این مسیر از تجربیات و مشاوره ستاره فقید آمریکایی «پرینس» که رابطه نزدیکی با یکدیگر داشتند، بهره گرفت.

اسنو آلگرا خود را هنرمندی سوئدی می داند؛ ولی به ریشه های ایرانی خود نیز افتخار می کند. او که در خانواده ای ایرانی بزرگ شده با فرهنگ و هنر این کشور و زبان فارسی آشنایی دارد و معتقد است شخصیت او ترکیبی از فرهنگ های ایرانی-سوئدی است.

«اسنو آلگرا» الگوهای خود در موسیقی را «جیمز براون»، »مایکل جکسون»، «ویتنی هیوستون»، و «پرینس» معرفی می کند.

آلبوم «اَه، باز هم آن حس‌ها!» شانزدهم ماه اوت توسط شرکت های صفحه پرکنی «آرتیوم» و «دف جم» منتشر شده و از طریق سایت های موسیقی در دسترس علاقمندان است.

در روزهای اخیر بسیاری از سایت های موسیقی و منتقدین هنری ضمن ستاش این آلبوم، استعداد، توانایی و نوآوری های اسنو الگرا در موسیقی را تحسین کردند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG