لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۴

«سرمایه‌ گذاری ۲۰ میلیون یورویی در سامانه همسفری اسنپ در ایران»


سامانه همسفری «اسنپ» در ایران با یک سرمایه گذاری ۲۰ میلیون یورویی آغاز بکار کرده است.

المیرا بایراسلی، از محققان حوزه کارآفرینی و نوآوری، در مقاله ای در وبسایت فناوری تک کرانچ می نویسد «گروه اینترنتی ایران» موفق به دریافت ۲۰ میلیون یورو برای اپلیکیشن سامانه همسفری «اسنپ» شد. این شرکت سرمایه گذاری یک شرکت خدمات تلفنی از آفریقای جنوبی به نام ام تی ان (MTN) است.

شرکت «ام تی ان» یکی از سهامداران اصلی شرکت اینترنتی ایرانسل است. این شرکت، اپلیکیشن اسنپ را که نام پیشین آن «تاکسی یاب» بوده در سال ۲۰۱۴ راه اندازی کرد.

این سرمایه گذاری ۲۰ میلیون یورویی، دومین سرمایه گذاری بزرگ در ایران در این حوزه بوده است. در ماه مارس گذشته شرکت سوئدی «پامه گرنت» ۶۰ میلیون یورو برای سرمایه گذاری در شرکت تجارت اینترنتی به نام «سرآوا» جمع آوری کرده است. سرآوا از شرکت هایی است که دیجیکالا، یکی از شرکت های نوکار تجارت اینترنتی، را پشتیبانی مالی می کند.

گزارش شده است که اپلیکیشن اسنپ در حال حاضر تنها در تهران قابل استفاده است. این شرکت ده هزار راننده در تهران با جمعیت ۸.۱ میلیون نفر استخدام کرده است. به گفته اسنپ، تا کنون نیم میلیون کاربر از خدمات این سامانه در تهران استفاده کرده اند.

اسنپ همانند سامانه همسفری اوبر عمل می کند. پس از دانلود اپلیکیشن بر روی تلفن همراه، کاربران می توانند از خدمات اسنپ استفاده کنند. تفاوت اصلی اسنپ با اوبر این است که با توجه به عدم دسترسی شهروندان ایرانی به کارت های اعتباری، شیوه پرداخت برای خدمات اسنپ پول نقد است.

اما آنچه اسنپ را در ایران منحصربفرد کرده این است که نرخ سفر از طریق اسنپ از پیش تعیین شده است که کاربران را از دردسرهای چانه زدن با راننده رها کرده است.

شرکت اسنپ اعلام کرده که در بلند مدت قصد توسعه خدمات خود به شهرهای دیگر و حتی اضافه کردن خدمات گرفتن سفارشات و تحویل کالا به منزل مشتری ها را دارد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG