لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۲۰

گسترش استفاده از تلفن های هوشمند در آفریقای جنوبی


صاحب شرکت تاکسیرانی نحوه صدا کردن تاکسی از طربق تلفن هوشمند را نشان میدهد
صاحب شرکت تاکسیرانی نحوه صدا کردن تاکسی از طربق تلفن هوشمند را نشان میدهد

صدا کردن تاکسی در نیویورک به راحتی یک چشم بهم زدن است. امادر آفریقای جنوبی از این هم راحتر شده است!

صدا کردن تاکسی در نیویورک به راحتی یک چشم بهم زدن است. اما به نظر می رسد که در آفریقای جنوبی صدا کردن تاکسی از این هم راحتر شده است.

در ژوهانسبورگ، پر جمعیت ترین شهر آفریقای جنوبی، یک شرکت تاکسی رانی «اسناب کاب» برنامه کامپیوتری ای ابداع کرده است، که مسافران تاکسی با ضربه ای آهسته به صفحه تلفن هوشمند می توانند تاکسی صدا کنند.

فن آوری تلفن های هوشمند به جایی رسیده که برای کار و کسب راه های جدید ابداع کرده است. در آفریقای جنوبی بسیاری از شرکتها نیز تلاش می کنند تا مسائل و نیازهای محلی خود را از طریق تلفن های همراه هوشمند حل و فصل کنند. در همین رابطه ، دارندگان تلفن هوشمند نیز بیش از پیش برای رفع نیازهای خود به تلفن های هوشمند مراجعه می کنند .

آنتون وان متسینگر مدیر عامل شرکت تاکسیرانی اسناپکاپ است. او و دو تن از شرکایش در اواسط ماه گذشته یک برنامه اینترنتی براه انداخته اند، که مشتریانشان به جای صدا کردن تاکسی از تلفن های همراهشان استفاده میکنند.

در یکی از خیابانهای ژوهانسبورگ آنتوان در مورد نحوه استفاده از این برنامه اینترنتی توضیح داد و گفت: سایت ما را باز کنید و با فشار دادن دو تکمه می توانید تاکسی صدا کنید. با استفاده از «جی پی اس»، و با فشار دادن یک تکمه شما نه تنها قادرید به طور اتوماتیک و الکترونیکی درخواست تاکسی کنید، بلکه نام راننده و شماره تاکسی، نام شرکت تاکسیرانی، و سایر مشخصات تاکسی به شما ارائه می شود. بنابراین مسافران می دانند که در انتظار کدام تاکسی هستند و قادرند که از طریق تلفن هوشمند خود که مکان و مسیر حرکت آنها مطلع شوند.

تلفنهای هوشمند رسیدن تاکسی را خبر می دهند، و در مقصد، مسافران می توانند پول تاکسی را نقداً و یا از طریق تلفن هوشمند با کارت اعتباری خود بپردازند.
در حال حاضر، در آفریقای جنوبی بیش از ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تلفن هوشمند به ثبت رسیده است. با کاهش ارزش تلفن هوشمند به دور و بر صد دلار، انتظار می رود که بر شمار دارندگان تلفن های هوشمند افزوده شود.
XS
SM
MD
LG