لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۳

تلفن های هوشمند در خدمت پژوهش های سرطانی


دانشمندان استرالیایی در مؤسسه پژوهش پزشکی گاروان، روی اپلیکیشین جدید آندروید کار می کنند که می تواند تلفن هوشمند را به وسیله ای برای پژوهش در مورد علل ابتلای انسان به برخی بیماری ها، از جمله سرطان، تبدیل کند.

اپلیکیشن "دریم لب"، وقتی تلفن شما به برق وصل است و دست کم ۹۵ درصد باتری آن شارژ شده است وارد عمل می شود، و بخش کوچکی از یک مورد پژوهشی سرطان را دانلود و حل می کند، بی آن که شما کاری انجام دهید.

عقیده این است که مؤسسه گاروان با ذخیره کردن هزاران – اگر نه میلیون ها – تلفن هوشمند در سراسر کشور، قادر خواهد بود با ایجاد نوعی هوش مصنوعی، بسیار سریع تر از گذشته به تحلیل مسائل پیچیده در پژوهش های سرطانی کمک کند.

با توجه به نگرانی همیشگی کابران تلفن های هوشمند از عبور از حجم مجاز اطلاعات در قراردهای اشتراک خود با اپراتورهای تلفن، بزرگترین مانعی که اپلیکیشن "دریم لب" با آن روبرو است، مقابله با همین چالش باشد.

خوشبختانه، این اپلیکیشن در مورد داده هایی که هر ماه می تواند مورد استفاده قرار دهد، محدودیت هایی به کاربران پیشنهاد می کند؛ هم روی شبکه موبایل و هم خدمات اینترنت بی سیم یا همان وای فای.

افزون بر این، به لطف سه سال همکاری با بنیاد وودافون، این بنیاد داده هایی را که اپلیکیشن "دریم لب" بکار می گیرد، نامحدود کرده است؛ بنابراین با حجم مجاز داده های کاربر تلفن هوشمند مغایرتی نخواهد داشت.

XS
SM
MD
LG