لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۰۳

آرتور اسلید برنده جایزه بزرگ ادبیات کودکان کانادا شد


آرتور اسلید برنده جایزه بزرگ ادبیات کودکان کانادا شد
آرتور اسلید برنده جایزه بزرگ ادبیات کودکان کانادا شد

آرتور اسلید برنده جایزه بیست و پنج هزار دلاری ادبیات کودکان کانادا شد. آرتور اسلید این جایزه را به پاس خلق داستان «ماموریت های گوژپشت» دریافت کرد.

هیات داوران گزینش بهترین کتاب داستان کودکان، کتاب «ماموریت های گوژپشت» را از میان چهار کتاب نامزد دریافت این جایزه بعنوان برترین کتاب شناساند.

مرکز کتاب کودکان کانادا و بنیاد نیکوکاری وابسته به بانک (TD) برگزارکنندگان این جایزه ادبی کودکان اند. این دو بنیاد گفته اند: برگزاری این جایزه ادبی کودکان در رشد و توسعه کتاب کودک و آموزش پرورش کودکان کانادایی و آمریکایی موثر افتاده است. هیات داوران امسال شامل نمایندگانی از کتابداران کتابخانه های آموزشگاه ها، نمایندگان کتابخانه های دانشگاه ها، رایزن ارشد دولت کانادا در زمینه ادبیات کودک، نماینده کتابفروشی های ویژه کتاب کودکان، و کارشناسان ادبی بودند.

آرتور اسلید پیش از این نیز جایزه بهترین کتاب نوجوانان و جایزه فرماندار کل کانادا ویژه ادبیات را به پاس انتشار نخستین رمانش:«غبار» دریافت کرده بود.

آرتور گریگوری اسلید متولد ۱۹۶۷ ساکسکاتون و آموزش دیده دانشگاه ساسکاتچیوان کاناداست. او تا رسیدن به جایگاه نویسنده حرفه ای کتاب کودکان بعنوان کارگر شب در هتل ها و سپس بعنوان ویراستار در نوبت شب رادیوهای محلی کار می کرد. تجربه طولانی او در کارهای مشقت بار و تفاوت جهان شبانه ای که او به ناچار در آن زندگی می کرد، به اسلید امکان داد تا فضاهای ملموس و واقعی ای در داستانهایش برای کودکان خلق کند.

XS
SM
MD
LG