لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۸

کتاب های درسی کره جنوبی ديجيتالی می شوند


کتاب های درسی کره جنوبی ديجيتالی می شوند
کتاب های درسی کره جنوبی ديجيتالی می شوند

ابزار های کامپيوتری جايگزين کتاب های درسی کاغذی در کره جنوبی می شوند. اين جابجایی بخشی از برنامه چند صد ميليون دلاری دولت کره جنوبی برای انقلاب کامپيوتری است.

چهارمين اقتصاد بزرگ آسيا، يک بودجه نيم ميليارد دلاری را به برنامه تعويض کتاب های درسی کاغذی با ابزارها و نرم افزارهای کامپيوتری، اختصاص داده است. فرانسه، سنگاپور و ژاپن از جمله کشورهايی هستند که در رقابت برای تاسيس کلاس های درسی الکترونيکی، شرکت دارند. اما کره جنوبی معتقد است در اين رقابت از مزيت کودکانی که زيرک ترين کاربران اينترنتی جهان توصيف شده اند،برخوردار است. بر اساس يک تحقيق در سال ۲۰۰۹ سازمان توسعه و همکاری اقتصادی، در ميان کودکان ۱۵ساله کشورهای مختلف، کودکان کره جنوبی بيش از کودکان ديگر توانايی جذب اطلاعات از دستگاه های ديجيتال را دارند. رتبه دوم با اختلاف بسیار در اين رقابت ها را کودکان استراليايی از آن خود کردند. کتاب های کامپيوتری به معلمان اجازه می دهد دسترسی گسترده ای به اطلاعات و تصاوير مختلف از گوشه و کنار جهان داشته باشند و توجه کودکان را بر موضوع درسی جلب و حفظ کنند.

لی سنگ-هيوب، يک کودک يازده ساله می گويد: «آزمايش های علمی که با تماشای اين ويديوها ياد می گيريم راحت و لذت بخش است.» جنگ وو-دم دوازده ساله می گويد: «برایم سخته کتاب های کاغذی بخونم و اونجوری ياد بگيريم. کتاب های کامپيوتری جالب ترن و خوندشون کيف داره...»

در حال حاضر۶۰ مدرسه ابتدايی، راهنمايی و دبيرستان در کره جنوبی از کتاب های کامپيوتری استفاده می کنند. کره جنوبی مصمم است در انقلاب گسترش کتاب های درسی کامپيوتری از کشورهای ديگر پيشی گيرد. در حالی که ۸۰ درصد خانواده های کره جنوبی به اينترنت سريع دسترسی دارند، اين دسترسی گسترده به اينترنت با مشکلاتی نيز همراه بوده است. بنا به آمار دولتی کره جنوبی ۱۲ درصد کل جمعيت دانش آموزان اين کشور به اينترنت معتاد هستند.

آیا اينترنت در نهايت به آموزش بيشتر دانش آموزان کمک خواهد کرد؟این پرسشی است که پاسخ آن در سال های آينده مشخص خواهد شد. اما سرمايه گذاری عظيم دولت کره جنوبی حاکی از اميد بالای آن کشور به مثبت بودنِ پاسخ است.

XS
SM
MD
LG