لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۲۳

هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره شیوع بیماری مرس در کره جنوبی


برگزاری نشست اضطراری سازمان جهانی بهداشت و مقام های کره جنوبی برای کنترل مرس
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00

سازمان جهانی بهداشت هشدار داد که اپیدمی مرس در کره جنوبی یک معضل پیچیده بهداشتی است و اگر به سرعت کنترل نشود، تهدیدی برای سلامت جهان خواهد شد.

مرس یا سندرم تنفسی خاورمیانه،که تا به حال ۱۴۰ نفر را در کره جنوبی آلوده کرده و جان ۱۴ نفر را گرفته است، یک بیماری نوظهور است. کورونا، ویروس بیماری مرس، نخستین بار در سال ۲۰۱۲ در عربستان مشاهده شد، اما اکنون همه گیری این ویروس در کره جنوبی، بزرگترین اپیدمی مرس در خارج از مرزهای عربستان سعودی را به وجود آورده است.

سازمان جهانی بهداشت و مقام های کره جنوبی، روز شنبه ۱۳ ژوئن، با تشکیل یک هیئت مشترک، عملیات نظارت و کنترل همه گیری مرس در کره جنوبی را تشدید و تقویت کردند.

دکتر کی جی فوکودا، قائم مقام دبیر کل سازمان جهانی بهداشت در تامین امنیت بهداشتی و مخاطرات محیط زیستی سازمان جهانی بهداشت، گفت: «به دلیل آنکه همه گیری فعلی مرس بزرگ و پیچیده است ما باید انتظار افزایش موارد و گسترش بروز بیماری را داشته باشیم.»

با این همه او یاد آور شد که در صورت نظارت موثر، امکان کنترل سریع اپیدمی وجود دارد.

دکتر کی جی فوکودا، از مقام های کره خواست اقدامات احتیاطی را تشدید و قرنطینه افراد مشکوک به آلودگی را ادامه دهند.

دکتر لی جونگ کو، مدیر مرکز طب جهانی کره نیز گفت: «از آنجا که ما معتقدیم، هنوز زود است نتیجه بگیریم آیا اپیدمی مرس توسط اقدامات ما تحت کنترل درخواهد آمد یانه، مقام های بهداشتی کشور با اقتدا به ضوابط تدوین شده در مواقع اضطراری، به بررسی دقیق و کنترل اپیدمی ادامه خواهند داد.»

مرس در حال حاضر واکسن و درمان قطعی ندارد و سازمان جهانی بهداشت می گوید، بیماران و افراد مشکوک به آلودگی باید قرنطینه و از دیگران جدا شوند. مقام های کره تا به حال بیش از چهار هزار نفر را قرنطینه و اماکن عمومی را ضد عفونی کرده اند.

XS
SM
MD
LG