لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۲

سئول یکی از پیشگامان ساخت مجسمه سه بعدی با استفاده از عکس


گرفتن عکس و ذخیره کردن آن به طور دیجیتالی برای کره جنوبی دیگر قدیمی شده است، کشوری که عکاسی را به سطح تازه ای برده است و آن، تبدیل عکس به مجسمه های کوچک سه بعدی است.

لیم سو جانگ، یک مادر ۳۱ ساله با پسر دو ساله اش به استودیویی در سئول رفته تا به جای آلبوم عکس از پسرش یک مجسمه سه بعدی یادگاری سفارش دهد.

برای ساختن این پیکره کوچک، لیم پسرش را درون یک اتاقک سیلندر مانند قرار می دهد، جایی که بیش از صد دوربین همزمان از تمام زوایا از او عکس های معمول دو بعدی می گیرند.

لیم سو جانگ می گوید "دلم واقعاً یک مجسمه کوچولو از پسرم می خواهد که وقتی بزرگ شد به او نشان دهم. چیزی که با عکس نمی شود تسخیر کرد. الان در آن سنی است که خیلی شیرین و بامزه است."

این استودیو، توسط آی او وای اس (IOYS) مخفف "آیم آن یور ساید" یا به اصطلاح "من طرف شما هستم"، یک شرکت چاپ سه بعدی که در سال ۲۰۱۴ تأسیس شده، اداره می شود. این شرکت این ماه پنجمین شعبه اش را در سئول باز کرد.

یو کیون جونگ، مدیر استودیو می گوید مجسمه های کوچک سه بعدی به خاطر سریع بودن این فن آوری، محبوبیت زیادی پیدا کرده اند.

او می افزاید "ما می توانیم از بچه ها یا حیوانات در حال حرکت سریع عکس بگیریم چون صد تا دوربین دی اس ال آر یا دوربین دیجیتال تک ‌لنزی بازتابی داریم که با هم همزمان در یک ثانیه عکس می گیرند. معمولاً تولید چنین محصولی دو تا چهار هفته طول می کشد ولی ما آن را دو روزه آماده میکنیم، به خاطر همین می توانیم آنها را برای خارجی هایی که از سئول دیدار می کنند نیز بسازیم."

تندیس های کوچک سه بعدی نه تنها برای مردم بلکه برای حیوانات خانگی هم محبوبیت پیدا کرده اند. دو جهانگرد چینی یک مجسمه یادگاری از سگشان سفارش داده اند.

اشلی یک دختر ۱۷ ساله آمریکایی که در سئول درس می خواند نیز مجسمه ای از خودش سفارش داده تا به جای عکس برای دوست پسرش که مدتی او را ندیده بفرستد.

ارتفاع مجمسه ها بنابه خواست مشتریان می تواند از ۵ سانتیمتر تا ۳۰ سانتیمتر باشد.

بهای این مجسمه ها از ۱۱۰ هزار وُون معادل ۹۹ دلار آمریکا شروع می شود، و تا ۳۳۰ هزار وون یا حتی بیشتر بالا می رود.

XS
SM
MD
LG