لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۰۱

جاذبه گردشگری يک جزيره مصنوعی در نزديکی پايتخت کره جنوبی


جاذبه گردشگری يک جزيره مصنوعی در نزديکی پايتخت کره جنوبی
جاذبه گردشگری يک جزيره مصنوعی در نزديکی پايتخت کره جنوبی

درجزیره ای مصنوعی و شناور در رود هان در سئول، پایتخت کره جنوبی، سه مرکز فرهنگی ساخته شده است که می تواند به یکی از جاذبه های گردشگری این شهر تبدیل شود.

از بزرگترین جزیره شناور مصنوعی که سه مرکز فرهنگی در سئول را به هم ارتباط میدهد، روز شنبه بیست و یکم ماه مه، پرده برداری شد. ساخت این جزیره بخشی از پروژه چند میلیارد دلاری زیبا سازی پایتخت کره جنوبی؛ سئول است.

هزاران نفر در گشایش بخشی از این جزیره به مساحت بیست هزار و ۴۰۰ متر مربع دیدن کردند. ساخت این بخش حدود ۸۸ میلیون دلار تخمین زده شده است. قرار است تکمیل این پروژه در سپتامبر سال جاری ميلادی صورت بگیرد.

اوه سه هون، شهردار سئول، میگوید: «رود هان و نامسان نمادهای شهر سئول هستند. تلاش ما این است که نماد دیگری برای فعالیتهای فرهنگی و هنری، معرف مناظر طبیعی مانند هان و نامسان بسازیم.»

اوه سه هون سال گذشته برای بار دوم به سمت شهردار انتخاب شد و از برنامه های آینده او تبدیل شهر ۶۰۰ ساله سئول به بزرگترین مرکز تجاری و توریستی در شمال شرقی آسیا ست.

لو کیونگ جی، یکی از دست اندرکاران پروژه رود هان، میگوید حدود ۵۹ میلیون نفر، شامل گردشگران خارجی و همچنین ساکنان سئول، سال گذشته از این رود دیدن کرده اند. انتظار میرود با ایجاد جزیره شناور در این شهر، افراد بیشتری به آنحا سفر کنند.

لو کیونگ جی می گويد: «مردمی که برای دیدن رود هان می آیند، بدون شک از حزیره شناور نیز دیدن میکنند. آنها میتوانند از مناظر زیبای رود هان لذت ببرند. این جزیره شاهد گردهمایی و هنرنمایی بسیاری از هنرمندان خواهد بود.»

به گفته کیونگ جی این جزیره قابلیت جای دادن ۶۲۰۰ نفر را دارد. بزرگترین بخش این جزیره نزدیک پل بانپو واقع در قلب سئول، به ارتفاع سه طبقه، شامل يک سالن کنفرانس است. دو بخش دیگر برای فعالیتهای آبی از جمله قایق سواری استفاده میشوند.

بسیاری از ساکنان سئول از ساخت این جزیره اظهار خشنودی میکنند.

يکی از ساکنان می گويد: «زیاد به دیدن رودخانه هان نمی آمدم چون هیچ کاری نبود که آنجا بکنیم. حالا خوشحالم که کافه هایی ساخته شده که میتوان در آنها چای نوشید و بعد از مدرسه با دوستان گپ زد. خوشحالم که این مکان جذاب را در سئول ساخته اند. رصدخانه آن به قدری زیباست که به یاد اروپا میافتم. دلم میخواهد پدر و مادرم را که در حومه شهر زندگی میکنند، به اینجا بیاورم.»

طی ده سال گذشته سئول با وجود شلوعی و هوای آلوده از یک جنگل بتونی به شهری مدرن تبدیل شده است.

XS
SM
MD
LG