لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۳۱

کره جنوبی از شورای امنیت سازمان ملل متحد می خواهد که کره شمالی را مورد تحريم قرار دهد


پرزیدنت باراک اوباما می گوید که آمريکا حمایت کامل خود را از برنامۀ کرۀ جنوبی برای تنبیه کره شمالی به دليل غرق کردنِ یکی از کشتی های نیروی دریایی آن کشور، به عمل خواهد آورد.

پرزيدنت اوباما در بیانیۀ صادر شده توسط کاخ سفید در روز دوشنبه اعلام کرد که از فرماندهان نظامی آمريکا خواسته است در هماهنگی نزدیک با همتایان خود در کره جنوبی برای تضمین آمادگی نظامی و جلوگیری از تجاوز کره شمالی در آينده، اقدام کنند.

لی میونگ – باک رييس جمهوری کره جنوبی روز دوشنبه گفت که کره شمالی بهای غرق کردن یک کشتی نیروی دریایی کره جنوبی را خواهد پرداخت.

آقای لی در تلويزيون سراسری کره جنوبی اعلام کرد که دولت متبوع وی از شورای امنیت سازمان ملل متحد درخواست خواهد کرد، کره شمالی را مورد تحريم قرار دهد. وی همچنین گفت که کشتی های تجاری کره شمالی ديگر اجازه نخواهند داشت در آبهای کره جنوبی حرکت کنند و تمام فعاليت های تجاری و مبادله ای با کره شمالی به استثنای پروژه پارک صنعتی مشترک و حداقلِ کمک های انسانی، متوقف خواهند شد.

رييس جمهوری کره جنوبی گفت کشور او حق خود می داند که اگر پیونگ یانگ دوباره دست به تجاوز بزند، از خود دفاع کند. با اينهمه رييس جمهوری کره جنوبی گفت که سئول در پی يک رویارویی نظامی نيست.

بلافاصله پس از اظهارات آقای لی، کیم تائه یونگ وزیر دفاع کره جنوبی گفت که کره جنوبی در آیندۀ نزدیک تمرينات مشترک عمليات ضد زیر دریایی را با ارتش ایالات متحده، شروع خواهد کرد.

آقای کیم گفت که جنوب پخش تبلیغاتی را که در سراسر مرز غیرنظامی با بلندگو انجام ميشود، تجديد خواهد کرد. اينگونه روشهای تبليغاتی با موافقت طرفين در سال ۲۰۰۴ متوقف گرديد.

XS
SM
MD
LG