لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۴۸

جام جهانی اسکی آلپاین و اسنوبورد آزاد آمریکا


جام جهانی اسکی آلپاین و اسنوبورد آزاد آمریکا
جام جهانی اسکی آلپاین و اسنوبورد آزاد آمریکا

در نروژ و در ادامه رقابتهای جام جهانی اسکی آلپاین،امروز دیده کوش کوش عنوان نخست رشته سوپر جی را از آن خود کرد. دیده کوش که با اعتراض دیروز خود به مسولان پیست اولمپیاباکن نروژ بابت یگ پیچ خطرناک از سوی فدراسیون جهانی اسکی اف آی اس ۵هزار ۴۰۰ دلار جریمه شد، امروز ،توانایی اش را به رخ حریفان کشید و با کنار زدن مدعیان بر روی سکوی نخست ایستاد. دیده کوش ۳۶ ساله دو رقیب سرسخت اتریشی اش را پشت سر گذاشت وبا حد نصاب یک دقیقه و ۳۳ ثانیه و ۵ صدم ثانیه اول شد. پس از او کلاوس کرول اتریشی با یک ثانیه و ۳۰ صدم ثانیه اختلاف زمانی دوم شد و هموطنش یواخیم پونخر به مکان سوم بسنده کرد.

همچنین در رقابتهای اسنوبورد آزاد آمریکا که در کوه های استراتون ایالت ورمونت در حال پیگیری است، در رشته هاف پایپ یا نیم پیچ زنان، کلی کلارک اسنوبورد باز تیم بورتون، از کشور میزبان بالاتر از دو هموطنش حنا تیتر از بورتون و و گرچن بلیلر از کی تو به مقام نخست رسید. و جایزه ۲۰ هزار دلاری را از آن خود کرد.

در همین رشته در رقابتهای مردان ، کازو هیرو کوکوبو ژاپنی از تیم بورتون بر رسوی سکو نخست ایستاد. پس از وی یوری پادلادچیخوف سوئیس از تیم تی اس جی و کوهی کودوی ژاپنی از تیم اوکلی به ترتیب دوم وسوم شدند. نفرات نخست این هاف پایپ مردان نیز به ترتیب۲۰، ده و پنج هزار دلار جایزه نقدی گرفتند.

XS
SM
MD
LG