لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۳

پنجمین قهرمانی پیاپی وان در اسکی دانهیل


پنجمین قهرمانی پیاپی وان در اسکی دانهیل
پنجمین قهرمانی پیاپی وان در اسکی دانهیل

در رقابتهای جام جهانی اسکی آلپاین در روسیه، ماریا ریش در اسکی دانهیل یا سرعت به مقام نخست رسید اما این لیندزی وان آمریکایی بود که قهرمانی کلی این مسابقات را جشن گرفت.

در این مسابقه که در سوشی روسیه و در پیستی که میزبان رقابتهای المپیک زمستانی خواهد بود برگزار شد ماریا ریش آلمانی، رقیب و دوست لیندزی وان با ثبت زمان یک دقیقه و ۴۹ ثانیه و ۱۷ صدم ثانیه موفق شد رده نخست را به خودش اختصاص دهد. این دومین عنوان نخست این فصل ریش و نخستین عنوان او در رقابتهای دانهیل بود. پس از ریش، الیزابت گورگل اتریشی به مقام دوم رسید و لیندزی وان آمریکایی هم رده سوم را به دست آورد. اما همین عنوان سومی برای وان کافی بود تا او با ۴۴۸ امتیاز اختلاف با نفر دوم رده بندی کلی این مسابقات، تینا مازه از اسلونی برای پنجمین سال متوالی عنوان قهرمانی جام جهانی اسکی آلپاین را به دست آورد. در رده بندی کلی این مسابقات ماریا ریش با ۴۸۶ امتیاز اختلاف با وان در رده سوم قرار دارد.

رقابتهای اسکی قهرمانی اسنوبورد جهان در نروژ با مشخص شدن چهره ی فینالیستها پیگیری شد. در مرحله نیمه نهایی مسابقات اسکی اسنوبورد قهرمانی جهان در اسلوی نروژ، و در رشته هف پایپ زنان، در گروه یک گرچن بلیلیر آمریکایی با کسب ۸۵ امتیاز، بالاتر از هوطنش کلی کلارک قرار گرفت. در گروه دو هم کرالت کاستیت اسپانیایی با ۷۹ و ۹ دهم امتیاز به مقام نخست رسید. این سه اسکی باز به همراه چهار اسکی باز دیگر از گروه بازنده ها دیدار نهایی را برگزار خواهند کرد. اما در هف پایپ مردان، در گروه یک تاکو هیرائوکا از ژاپن با به دست آوردن ۸۹ و ۳ دهم امتیاز به همراه مت لادلی آمریکایی از گروه دو به دیدار نهایی راه یافت. اما پیروزی های آمریکایی ها در اسلوپ استایل هم ادامه داشت. در گروه دوی اسلوپ استایل زنان، جمی اندرسون آمریکایی با ۱۸ و ۵ دهم امتیاز اختلاف با نفر دوم، شریل ماس هلندی به دیدار نهایی صعود کرد. در گروه یک این رقابتها هم روپ تانتری فنلاندی موفق شد ۸۵ و ۵ دهم امتیاز به دست آورد تا راهی فینال شود.

XS
SM
MD
LG