لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۳۷

مرگ یک اسکیباز در سوئیس


مرگ یک اسکیباز در سوئیس
مرگ یک اسکیباز در سوئیس

یک اسکی باز کانادایی در رقابتهای جام جهانی اسکی آزاد در گریندل والد سوئیس درگذشت.

نیک زوریچیچ ۲۹ ساله در پرش آخر خود تعادلش را از دست داد و به شدت با محافظ کناری پیست برخورد کرد. وی بلافاصله با بالگرد به بیمارستان شهر برن منتقل شد اما پزشکان اعلام کردند زوریچیچ به علت خونریزی شدید مغزی جان سپرده است. زوریچیچ که در سارایه وو بوسنی متولد شده بود تابعیت کانادا داشت و در رده بندی کلی جام جهانی اسکی آزادو در سال ۲۰۱۱ در رده پنجم جهان قرار گرفته بود. بدلیل فوت زوریچیچ مسابقات جام جهانی اسکی آزاد سوئیس در روز شنبه نیمه تمام ماند و مسابقات امروز نیز برگزار شد.

در مسابقات اسکی آزاد و در رشته موگل زنان که در سوئد برگزار شد، دیروز اسکی باز آمریکایی به مقام نخست دست یافت. حنا کرنی موفق شد با کسب ۲۴ و ۲۳ صدم امتیاز با یک و ۵۱ صدم امتیاز اختلاف با کلویی دوفو لاپونته کانادایی به مقام اول دست یابد تا دومین عنوان قهرمانی اش در مسابقات موگل را به ثبت برساند. همچنین در گروه مردان مایکل کینگزبری، قهرمان مسابقات جام جهانی در برابر هموطنش فیلیپه مارکس شکست خورد تا نخستین باخت فصلش را تجربه کند. مارکس کانادایی با ۲۴ و ۴۸ صدم امتیاز اول شد و کینگزبری و شو اندوی ژاپنی به ترتیب رده های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

اما در اسکی آلپاین ماریا ریش، یک عنوان دیگر به کارنامه اش افزود. در ادامه رقابتهای جام جهانی اسکی آلپاین و در رشته مارپیچ زنان در سوئد ماریا ریش آلمانی در مجموع دو مانش موفق شد با ثبت زمان یک دقیقه و ۴۹ ثانیه و ۸۵ صدم ثانیه، مقام نخست و مدال طلا را به خود اختصاص دهد. این سومین عنوان نخست این فصل ریش و ۲۳مین عنوان دوارن ورزشی اش بود. پس از ریش، ورونیکا زوزولووا از اسلواکی با تنها یک صدم ثانیه اختلاف دوم شد و ماری میشل گاینون کانادایی هم رده سوم را از آن خود کرد. لیندزی وان آمریکایی اما در دور دوم از مسابقه خارج شد تا نتواند رکورد ۱۸۰۸ امتیازش را افزایش دهد. او در چهار مرحله باقی مانده جام جهانی میتواند نخستین زنی لقب بگیرد که بیش از ۲۰۰۰ امتیاز کسب کرده است.

XS
SM
MD
LG