لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۷

خبرهایی از جام جهانی اسکی


خبرهایی از جام جهانی اسکی
خبرهایی از جام جهانی اسکی

جام جهانی اسکی مسابقه مارپیچ بزرگ آلمان با پیروزی اسکی باز آن کشور به پایان رسید.

در ادامه رقابتهای جام جهانی اسکی آلپاین فدراسیون جهانی اف. آی. اس. و در ششمین مرحله اسکی مارپیچ بزرگ زنان که در اوفترشوانگ آلمان برگزار شد، امروز ویکتوریا ربنزبرگ آلمانی با ثبت زمان دو دقیقه و ۳۳ ثانیه و ۳۰ صدم ثانیه در مجموع دو مانش موفق شد رده نسخت را به خود اختصاص دهد. با این پیروزی ربنزبرگ به صدرنشینی در رده بندی کلی مسابقات اسکی مارپیچ بزرگ ادامه داد. پس از او در این مرحله تینا مازه از اسلونی و ارین کورتونی ایتالیایی به ترتیب دوم و سوم شدند. لیندزی وان آمریکایی هم با کسب رده دهم به کار خود پایان داد. اما در رده بندی کلی مسابقات جام جهانی اسکی زنان، وان آمریکایی در صدر قرار دارد و پس از او تینا مازه از اسلونی و ماریا ریش آلمانی به ترتیب در رده های دوم و سوم قرار دارند.

اما در رقابتهای سوپر جی مردان، مقام نخست مشترکا به دو اسکی باز رسید. در ادامه رقابتهای جام جهانی اسکی آلمان و در رشته سوپر جی که در نروژ برگزار شد، بیت فویز سوئیسی و کلاوس کروئِل اتریشی با ثبت زمان یک دقیقه و ۳۲ ثانیه و ۳۵ صدم ثانیه به طور مشترک به عنوان نخست دست یافتند. پس از این دو هم کیه تیل یانسرود نروژی و دیده کوشه سوئیسی به ترتیب دوم و سوم شدند. با این عنوان فیوز مجددا به صدر جدول رده بندی کلی مسابقات جام جهانی اسکی آلپاین راه یافت.اما در رده بندی کلی مسابقات اسکی سوپر جی، قهرمان المپیک، اکسل لوند اسویندال نروژی که در این مسابقه عنوان پنجمی را به خود اختصاص داد، در صدر قرار دارد.

اما کروئل یک عنوان دیگر هم در نروژ به دست آورد. در ادامه مسابقات دانهیل مردان، کلاوس کروئل اتریشی با ثبت زمان یک دقیقه و ۴۵ ثانیه و ۷۶ صدم ثانیه، مقام نخست این مسابقه را به دست آورد. پس از او کیه تیل یانسرود و اکسل لوند اسویندال نروژی به ترتیب دوم و سوم شدند. این عنوان نخست کروئل او را با ۵۶۹ امتیاز به صدر جدول رده بندی مسابقات دانهیل فرستاد. پس از او دیده کوشه و فیوز سوئیسی به ترتیب دوم و سوم هستند. اما در رده بندی کلی مسابقات جام جهانی اسکی مردان، بیت فویز در صدر قرار دارد و مارسل هیرشر اتریشی و ایویکا کسوتلیچ کروات هم رده های دوم و سوم را در اختیار دارند.

همچنین در خبری دیگر از دنیای اسکی، و از جام جهانی اسکی جوانان، اسکی باز آمریکایی در ایتالیا به مقام نخست رسید. در مسابقه اسکی دانهیل جوانان که در روکاراسوی ایتالیا برگزار شد، رایان کاکران سیگل آمریکایی به زمان یک دقیقه و ۱۱ ثانیه و ۹۹ صدم ثانیه زودتر از سایر رقبا از خط پایان عبرو کرد تا مدال طلا را بر گردن بیاویزد. پس از او رالف وبر و نیلز مانی سوئیسی به ترتیب دوم و سوم شدند. نکته جالب این مسابقه آن بود که چهل سال پس از آنکه مادر سیگل با شماره یک به مدال طلای المپیک دست یافت، او هم موفق شد با شماره یک عنوان نخست این مسابقه را به خود اختصاص دهد.

XS
SM
MD
LG