لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۶

خبرهایی از جام جهانی اسکی


خبرهایی از جام جهانی اسکی
خبرهایی از جام جهانی اسکی

در جام جهانی اسکی آلپاین، و در ادامه مسابقات دانهیل یا سرعت زنان، ماریا ریش آلمانی با پیروزی در پیست کورتینا دی آمپتزوی ایتالیا، فاصله خود را با لیدزی وان آمریکایی افزایش داد.

ریش با ثبت یک دقیقه و ۳۹ ثانیه و ۳۰ صدم ثانیه، بالاتر از دو اسکی باز آمریکایی جولیا مانکوزو و لیندزی وان به مقام نخست دست یافت. در رده بندی کلیِ اسکی دانهیل، وان در صدر قرار دارد، اما در رده بندی کلی مجموع رشته های جام جهانی آلپاین، وان پس از ریش رده دوم را به خود اختصاص داده است.

اما در ادامه مسابقات جام جهانی اسکی، و در پرش با اسکی، سیمون امان به مقام نخست دست یافت. در این مسابقات که در زاکوپانه لهستان برگزار شد، امان سوئیسی در مجموع دو دور ۲۷۶ و ۳ دهم امتیاز به دست آورد تا بالاتر از توماس مورگنشترن و تام هیلده به مقام نخست دست یابد. این دومین عنوان اولی امان در مسابقات این فصل بود.

همچنین در مسابقات اسنوبورد فری استایل قهرمان جهان، در لا مولینای اسپانیا، سپ اسمیت و اِنی روکایاروی به مقام نخست قسمت مردان و زنان دست یافتند.

انی روکایاروی فنلاندی، در مجموع دو دور ۵۴ و ۸ دهم امتیاز به دست آورد و بالاتر از سارکا پانکوچووا از جمهوری چک و شلی گوتلیب از نیوزیلند قرار گرفت. در رده مردان هم پس از سپ اسمیت بلژیکی، نیکلاس مَتسون سوئدی و ویل پائومولا از فنلاند رده های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند

XS
SM
MD
LG