لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۱۹

خبرهایی از جام جهانی اسکی


خبرهایی از جام جهانی اسکی
خبرهایی از جام جهانی اسکی

در ادامه رقابتهای جام جهانی اسکی آلپاین لیندزی وان آمریکایی با پیروزی در رشته سوپر کامباین زنان، بار دیگر به صدر جدول رده بندی کلی بازگشت.

در این مرحله از مسابقات که در پیست وال دیزر فرانسه برگزار شد، لیندزی وان، با زمان دو دقیقه و ۷ ثانیه و۸۰ صدم ثانیه به مقام نخست رشته اسکی ترکیبی رسید. پس از او الیزابت گورگل و نیکول هوسپ اتریشی به ترتیب دوم و سوم شدند. با این نتیجه در رده بندی کلی، لیندزی وان همچنان در صدر باقی ماند و ماریا ریش آلمانی و الیزابت گورگل هم رده های بعدی را به خود اختصاص دادند.

همچنین در رقابتهای جام جهانی اسکی آلپاین مردان و در رشته اسکی مارپیچ بزرگ، پیروزی با نماینده آمریکا بود. تد لیجتی که در مراحل گذشته برتری خود را به دیگر اسکی بازان دیکته کرده بود، دیروز برای سومین بار در این فصل، به مقام نخست دست یافت. در پیست گرند لیسای ایتالیا، لیجتی آمریکایی با ثبت زمان دو دقیقه و ۳۱ ثانیه و ۹۹ صدم ثانیه بالاتر از کایپرین ریچارد و توماس فانارای فرانسوی قرار گرفت. لیجتی در رده بندی کلی اسکی آلپاین نیز، همچنان در مکان نخست قرار دارد.

اما در ادامه جام جهانی پرش با اسکی مردان، آندره آس کوفلر به نوار پیروزیهای توماس مورگنشترن پایان داد. در انگلبرگ سوئیس، کوفلر اتریشی پس از چهار دور، پیروزی مورگنشترن جای او را بر روی سکوی نخست به خود اختصاص داد و این اسکی باز را مجبور کرد در پله ی دوم این مرحله بایستد. در این دور از رقابتها، پس از کوفلر و مورگنشترن، آدام مالایز لهستانی در مکان سوم قرار گرفت. اما در رده بندی کلی، مورگنشترن همچنان، در رده نخست قرار دارد و کوفلر و هاتامائکی فنلاندی به ترتیب دوم و سوم هستند.

XS
SM
MD
LG