لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۳

خبرهایی از دنیای اسکی


خبرهایی از دنیای اسکی
خبرهایی از دنیای اسکی

در ادامه مسابقات جام جهانی اسکی آلپاین در کانادا، در رشته دانهیل یا سرعت زنان، باز هم ماریا یش به مقام نخست دست یافت.

در این مسابقه ریش آلمانی برای دومین بار توانست حریف قدرتمند و دوست نزدیکش، لیندزی وان، دارنده مدال طلای المپیک از آمریکا را پشت سر بگذارد و به مقام نخست دست یابد. پس از این دو هم دومینیک گیسین سوئیسی رده سوم را به خود اختصاص داد. با این نتیجه ریش به پیشتازی در رده بندی کلی ادامه داد.

در اسکی مردان و در رشته ی سوپر جی هم گئورگ اشتریتبرگر با پیروزی در بیور کریکِ کلرادو، به صدر جدول رده بندی کلی صعود کرد. این اسکی باز اتریشی با یازده صدم ثانیه اختلاف با ایدرین تویکس به مقام نخست رسید و دیده کوش به مقام سوم دست یافت. بوده میلر آمریکایی قهرمان المپیک ونکوور یکی از چندین شرکت کننده ای بود که از مسیر مسابقه خارج شدند.

مقام نخست مسابقات اسکی اسنوبورد در پکن، به سباستین توتان کانادایی رسید. در حرکات نمایشی این مسابقات، پس از توتان، سپ اسمیتس از بلژیک و الیاس الهارت از آلمان به ترتیب دوم و سوم شدند. با این پیروزی، توتان با کسب ۱۰۰۰ امتیاز به رده سوم رده بندی کلی این رشته صعود کرد.

امادر مسابقات پرش با اسکی نروژ، توماس مورگرنشترن اتریشی با کنار زدند حریفانی از کشور میزبان، به مقام نخست دست یافت. در این مسابقه بالاتر از بوهان رون اونسن و تام هیلده از نروژ به مقام نخست رسید تا پس از سه دور، در صدر جدول رده بندی کلی این مسابقات قرار گیرد.

XS
SM
MD
LG