لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۵

تأیید ششمین مورد ابتلا به ویروس کرونا در کالیفرنیا؛ مجموع مبتلایان در آمریکا به ۱۱ تن رسید


مسافران چینی در فرودگاه بین‌المللی لس آنجلس
مسافران چینی در فرودگاه بین‌المللی لس آنجلس

مقامات بهداشت، روز یکشنبه ۱۳ بهمن از سه مورد جدید ویروس کرونا در کالیفرنیا خبر دادند، که تعداد مبتلایان در این ایالت را به ۶ نفر و در کل آمریکا به ۱۱ نفر افزایش داد.

سی‌ان‌ان به نقل از مقامات شهرستان سن بنیتو نوشت که یک مرد که به تازگی از شهر ووهان چین بازگشته و همسرش به این ویروس مبتلا شدند و خود را در خانه‌شان قرنطینه کرده‌اند.

دکتر مارتین فنسترشیب، مسئول موقت بهداشت شهرستان سن بنیتو، در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که این مرد در روز ۲۴ ژانویه، هنگام ورود به آمریکا در فرودگاه بین‌المللی سانفرانسیسکو تحت تست غربالگری قرار گرفت و در آن زمان نشانه‌هایی از بیماری نداشت و به نظر سالم بود.

به گفته دکتر فنسترشیب این مرد روز بعد تب خفیفی داشت و سرفه می کرد و چند روز بعد نشانه های بیماری در همسرش دیده شد.

او گفت: «از نظر من، در حال حاضر جای نگرانی برای ساکنان سن بنیتو از این مورد ویروس کرونای تأیید شده نیست. این زوج از زمان بازگشت مرد مبتلا از چین، از خانه‌شان بیرون نرفته‌اند.»

همین طور روز یکشنبه، مقامات یک مورد ابتلای جدید که از شهر ووهان به شهرستان سانتا کلارای کالیفرنیا سفر کرده بود را تأیید کردند. او دومین مورد ابتلا در این شهرستان است. دو مورد ابتلای دیگر نیز در شهرستان‌های اورنج و لس آنجلس گزارش شده‌ است.

زوج ساکن سن بنیتو دومین مورد انتقال فرد به فرد این ویروس هستند. مورد اول مربوط به یک زن ۶۰ ساله در شیکاگو بود که بعد از بازگشت از ووهان نشانه‌های بیماری در او ظاهر شد و ویروس از او به شوهرش سرایت کرد.

XS
SM
MD
LG