لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۴

چرخ فلک و برج گردان فیلم «زن اعجوبه» در پارک «سیکس فلگز» به ارتفاع ۸۰ متر


برج گردان «زن اعجوبه» در پارک تابستانی «سیکس فلگز» در ایالت مریلند
برج گردان «زن اعجوبه» در پارک تابستانی «سیکس فلگز» در ایالت مریلند

پارک تفریحی «سیکس فلگز» اعلام کرد که همزمان با نمایش فیلم «زن اعجوبه»، بلندترین سواری خود را بر فراز برجی به بلندی ۸۰ متر، براساس این ابرقهرمان افسانه‌ای کتاب‌های مصور شرکت «دی سی کامیکز» از صبح دیروز (چهارشنبه) کار خود را آغاز کرد.

نخستین سواری «واندر وومن» با الهام از ابزاری که «زن اعجوبه» تبهکاران را به فاش‌گوئی وادار می‌کند، «کمند حقیقت» نامگذاری شده است. استودیوی «برادران وارنر» تولیدکننده فیلم «زن اعجوبه»‌ و صاحب بنگاه انتشاراتی «دی سی کامیکز» در طراحی و ساخت وساز این برج تفریحی، همکاری دارد.

پوستر برج گردان «زن اعجوبه» در پارک تفریحی «سیکس فلگز» در آپرمارلبورو، مریلند»
پوستر برج گردان «زن اعجوبه» در پارک تفریحی «سیکس فلگز» در آپرمارلبورو، مریلند»

بنا به گزارش روزنامه «بالتیمورسان»، بلندی سواری سرگیجه‌آور «واندر وومن» به اندازه یک ساختمان ۲۶ طبقه است، و در پارک تفریحی تابستانی «سیکس فلگز» در شهرک «آپر مارلبورو»، واقع در ایالت مریلند، ساخته شده.

«ریک هاوارث» مدیر پارک تفریحی «سیکس فلگز» گفت: «شور و اشتیاق در اطراف ز اعجوبه در اوج خود قرار دارد و وقت مناسبی است برای آغاز به کار اولین سواری که نام این ابرقهرمان را برخود دارد.»

برنامه خبر تلویزیون محلی «سی بی اس» در بالتیمور، در گزارش خود در باره افتتاح این سواری جدید، گفت از بالای برج بلند این سواری که به صورت یک تاب مدور ساخته شده، کاربران می‌توانند تمام جنگل را که این پارک تفریحی را احاطه کرده‌ است، ببینند. تاب مدور به تدریج سرعت می‌گیرد و در اوج، سرعت آن به ۶۴ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

ورودی برج گردان زن اعجوبه در پارک سیکس فلگز
ورودی برج گردان زن اعجوبه در پارک سیکس فلگز

«دیوید جونز» یک سخنگوی شرکت «سیکس فلگز» گفت این نخستین برجی گردانی است که نام یک زن ابرقهرمان را برخود دارد، زیرا این تابستان، تابستان «زن اعجوبه» است.

این چرخ فلک، برفراز ستون بلندی قرار دارد که در کنار قطار غلتان «سوپرمن»، «مردی از فولاد» ساخته شده، و مراسم افتتاح آن، روز سه‌شنبه گذشته در پارک موقتی قرار دارد که تا پایان تابستان به کار خود ادامه خواهد داد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG