لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۵۴

دستگیری فرد مرتکب اختلالات کامپیوتری در سنگاپور


دستگیری فرد مرتکب اختلال درشبکه اینترنت درسنگاپور
دستگیری فرد مرتکب اختلال درشبکه اینترنت درسنگاپور
پلیس سنگاپور، جیمز راج ۳۵ ساله را به ظنّ ارتکاب یک رشته حمله به سایتهای کامپیوتری مقامات برجسته و دولت را دستگیر کرده و دستور داده است وی ارزیابی روانی شود.
جیمر راج مورد این شک وسوء ظن قرارگرفته است که در روز۲۸ اکتبر، محتوی صفحۀ اینترنتی شورای شهر - که حورۀ انتخاباتی نخست وزیر لی هسین لونگ را اداره می کند - مختل ساخته است.
اگر دادگاه جیمز راج را مقصر تشخیص دهد، او با احتمال تا ۳سال حبس و پرداخت ۱۰ هزار دلار جریمه روبرو می شود.
بنا بر دادخواست دولت، جیمز راج از آپارتمانی واقع در کوآلالامپور در مالزی به حافظۀ اصلی و مرکزی صفحۀ کامپیوتری شورای شهر حمله کرده است.
دادیاربه دادگاه گفت تحقیق همچنان ادامه دارد. او درخواست کرد جیمز راج برای ارزیابی روانی به نهاد معاینات مغزی بازگردانده شود.
دادیار همچنین گفت، جیمز راج گرفتارعواقب اختلالات ناشی ازگونه ای بی نظمی روانی و میل به خودکشی است.
اخلال گران درکار شبکه های کامپیوتری، که خود را متصل به گروه اخلال گران کامپیوتری بین المللی بی نام و نشان می دانند، در هفتۀ گذشته چندین صفحۀ اینترنتی، ازجمله صفحات رسمی متعلّق به نخست وزیر لی هسین لونگ و رئیس جمهوری تونی تِن را از کارانداخت.
اخلالگران کامپیوتری همچنین صفحه های اینترنتی حرفه ها ومشاغل بزرگی را در استرالیا و نیز نهادهای دولتی در فیلی پین را از کار انداختند.


م – راوی وکیل جیمز راج که فعّال و مبارز درحیطۀ حقوق بشر است به گزارشگران گفت تاکنون اجازۀ دست رسی به موکّل اش جیمز راج، به او نداده اند و اونمی تواند تأئید کند آیا جیمز راج همان فرد مخلّ معروف به مسیا است ویا این که آیا اواصلاً با گروه اخلال گران کامپیوتری ارتباطی دارد یا نه ؟
به نظر م- راوی، اگر جیمز راج دچار نا بسامانی های روانی است، بایستی ابتدا اورا به انستیتوی ویژۀ بهداشت ذهن واختلالات مغزی می فرستادند، بعد ازاو اظهاریّه حقوقی – قضائی می گرفتند.
XS
SM
MD
LG