لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۳

چرا زيمنس آلمان هنوز ايران را ترک نکرده است؟


چرا زيمنس آلمان هنوز ايران را ترک نکرده است؟
چرا زيمنس آلمان هنوز ايران را ترک نکرده است؟

وال استريت جورنال از افزايش فعاليت شرکت زيمنس آلمان در ايران خبر می دهد و می نويسد يک سال پس از وعده زيمنس به ترک فعاليت درايران اکنون مشخص شده است که درآمد عظيم اين شرکت مانع از آن شده است که به وعده اش عمل کند.

وال استريت جورنال در مقاله ديگری با اشاره به افزايش فعاليت ناراضيان چينی از راه اينترنت می نويسد کاسه صبر رهبران حزب کمونيست که قدرت را در اين کشور در دست دارد از فعاليت ناراضيان لبريز شده و ظاهرا امنيتی های اين کشور رهبران حزب را متقاعد کرده اند که بر ميزان سرکوب نازاضيان بيفزايند.

واشنگتن پست به اوج گيری بحران سياسی در سوريه و کشتار مردم توسط نيروهای مسلح اين کشور پرداخته و می نويسد رژيم بشار اسد از تانک و سرباز برای سرکوب مخالفان در بندر طرطوس و بانياس استفاده کرده و درپی ناآرامی های يکشنبه، بندر بانياس را بسته است. روزنامه به استفاده رژيم از تک تيراندازان سوری از پشت بامها به روی مردم خبر می دهد.

ياسين حاج صالح، نويسنده ناراضی سوری در نيويورک تايمز، می نويسد رژيم بعث بدون قانون وضعيت اضطراری که بيش از چهار دهه در کشور برقرار بود، نمی تواند بر کشورحکومت کند چون با اين قانون همه حوزه های عمومی و خصوصی زندگی مردم در کنترل دولت قرار داشت. نويسنده می افزايد پيگيری برابری، عدالت، کرامت، و آزادی -- والبته نه مذهب و دين -- مردم سوريه را به اعتراض های کنونی کشانده و اکنون برسر اين دوراهی اند که ستم ادامه سرکوب چند دهه ای را بپذيرند يا سختی های رسيدن به آزادی را، و می افزايد البته من آزادی را ترجيح می دهم.

اما واشنگتن تايمز اين سخنان تونی بلر، نخست وزير پيشين بريتانيا، را نقل کرده که با اشاره به سفر سران آفريقا به ليبی برای حل بحران سياسی و نظامی اين کشور می گويد در مورد قذافی که بيش از چهل سال با ديکتاتوری کشور را در قبضه قدرت خود داشته نبايد دچار توهم شد و وعده هايش را جدی گرفت. تونی بلر وضعيت کنونی را گزينه درست ندانسته اما می گويد بر مردم ليبی است که برای کشورشان تصميم بگيرند.

XS
SM
MD
LG