لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۲۲

اعتصاب کاميونداران در سيسيل، ايتاليا


اعتصاب کاميونداران در سيسيل، ايتاليا
اعتصاب کاميونداران در سيسيل، ايتاليا

وضعيت شهر سيسيل در جنوب ايتاليا، روز شنبه در ادامه اعتصاب سراسری کارکنان بخشهای حمل و نقل و کشاورزی کاملاً مختل بود. اين اعتصابها از شش روز پيش در اعتراض به سياستهای اقتصادی دولت ماريو مونتی، نخست وزير جديد ايتاليا، و افزايش بهای سوخت آغاز شده است.

اعتصاب کنندگان شهر سيسيل، خواهان کاهش بهای سوخت و لغو تدابير سخت گيرانه اقتصادی دولت جديد ايتاليا هستند. اين تدابير از چند هفته پيش با هدف پايين آوردن کسری بودجه کشور به اجرا در آمده است.

با پيوستن کارکنان بخشهای حمل و نقل به اعتصاب کشاورزان وضعيت شهر روز شنبه کاملاً مختل بود.

يک اعتصاب کننده می گويد: ما به اعتراضاتمان ادامه می دهيم. متأسفانه بعضی ها هنوز نمی دانند چه خبراست. امروز وقتی سوخت رسيد، وضعيت به کلی از هم پاشيد، همه به جان هم افتادند. دولت هم همين را می خواهد می خواهند مردم را در مقابل همديگر قرار دهند، اما ما به اعتصاب ادامه می دهيم.

ساکنان شهر بر اثر کمبودهای ناشی از اعتصاب يک هفته ای وحشت زده به نظر می رسند و پمپ بنزينها تحت نظارت مأموران پليس قرار دارند.

جوزپ بايو، يکی از ساکنان سيسيل، می گويد: دولت بايد کنار برود. ما سيسيليها اقدامات مؤثری در اتحاد و يکپارچگی ايتاليا به عمل آورده ايم، اما حالا دولت ما را در حاشيه قرار داده است. ببينيد ما با وجود همه منابع طبيعی ای که داريم در چه وضعيتی به سر می بريم. اما اين تقصير مردم نيست، تقصير دولت است که ما را در يک چنين موقعيتی قرار داده است.

در حال حاضر کليه جاده های اصلی منتهی به شهر، توسط کاميونها و تراکتورها مسدود است، کالاهای اساسی رو به پايان است، و محموله های زمينی به دليل اعتصاب کاميونداران به جای ورود به بنادر شهر سيسيل به بندر پالرمو منتقل می شوند.

يکی از معترضان می گويد: اينجا با ما مثل آشغال رفتار می کنند، مريضها نمی توانند به بيمارستان بروند، هيچ کاری نمی توانند بکنند، چه کاری از دستشان برمی آيد؟ وقتی اصلا کار وجود ندارد.

پيش از شروع اعتصابها، کليه اجناس فروشگاههای شهر به فروش رفت.

ايتاليا از لحاظ اقتصادی در ميان کشورهای بحران زده حوزه يورو قرار دارد.

XS
SM
MD
LG