لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۸

سارا شورد امیدوار است ایران کوهنوردان آمریکایی را آزاد کند


سارا شورد در مصاحبه با بخش فارسی صدای آمریکا
سارا شورد در مصاحبه با بخش فارسی صدای آمریکا

سارا شورد، کوهنوردی که بیش از یک سال در ایران تحت بازداشت بود، ابراز امیدواری کرد که جمهوری اسلامی دو کوهنورد بازداشت شده دیگر آمریکایی را به مناسبت روز شکرگذاری در آمریکا - روز پنجشنبه چهارم آذرماه - آزاد کند.

سارا شورد به همراه جاش فتوال و شین باوئر سال گذشته هنگامی که برای گردش به کردستان عراق رفته بودند، توسط مرزبانان ایرانی بازداشت شدند. اما سپتامبر گذشته، مقامات ایران او را به قید وثیقه پانصد هزار دلاری آزاد کردند و او به آمریکا بازگشت.

سارا شورد به دو دوست بازداشت شده خود گفت که خاطر جمع است که آنها برای روز شکرگذاری، روز تعطیل در آمریکا، به خانه باز می گردند.

سارا شورد در مصاحبه ای با بخش فارسی صدای آمریکا گفت ادامه حضور همراهانش در «سلولی تنگ و کوچک»، «تعطیلی دردناکی» را رقم می زند.

مقامات ایران سارا شورد، جاش فتوال و شین باوئر را به جاسوسی متهم می کنند. اتهامی که بارها از سوی آنان و خانواده ی آنها رد شده است.

مسعود شفیعی، وکیل سه شهروند آمریکایی گفته است ، ۶ فوریه، تاریخ جدید محاکمه کوهنوردان آمریکایی در ایران اعلام شده است.

الکس فتوال، برادر جاش فتوال می گوید که خانواده کوهنوردان آمریکایی خواهان آزادی جاش و شین بر اساس اقدامات بشردوستانه از سوی ایران هستند و عقیده ندارند که پرونده این دو کوهنورد نیازی به محاکمه داشته باشد.

XS
SM
MD
LG