لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۰۱

تیراندازی مرگبار در یک مرکز خرید تورنتو


تیراندازی در «ایتون سنتر» مرکز خرید اصلی و شلوغ تورنتو یک کشته و هفت مجروح برجای گذاشت. یک سخنگوی پلیس گفت حال دو تن از مجروحان که یکی از آنان نوجوانی ۱۳ ساله است، وخیم است. یک زن باردار بر اثر شلوغی و تشنج اوضاع، زیر دست و پا ماند.

به گفته پلیس شخص مظنون هنوز بازداشت نشده است.

شاهدان می گویند چندین گلوله در طبقه رستوران مرکز خرید شلیک شد و به دنبال آن صدها نفر به سوی درهای خروجی هجوم بردند. ایتون سنتر، که یکی از مکان های محبوب گردشگران در تورنتو به شمار می رود، به دنبال تیراندازی تخلیه شد.

مارکوس ۱۹ ساله و کارمند یکی از رستوران ها به اسوشتیدپرس گفت مشغول کار بوده که ناگهان مردی را میبینید که تقنگی را بدست میگیرد و شروع به شلیک می کند. او می گوید دست کم دو نفر بر اثر شلیک گلوله روی زمین افتادند.

یک زن جوان ۲۱ ساله که مشغول خرید بود نیز گفت «ناگهان هجوم آدم ها را به سمت خودمان دیدم که جیغ می کشیدند و می دویدند. دختری را دیدم که روی زمین نشسته بود و پاهایش خونی بود. او تیر خورده بود. »

مدیر رستوران مک دونالد به اسوشیتدپرس گفته است که صدای شلیک حدود ۱۵ گلوله را شنیده است.

در سال ۲۰۰۵ نیز طی حادثه ای مشابه در ضلع شمالی همین مرکز خرید رخ داد و تیراندازی در ایام تعطیلات کریسمس موجب کشته شدن یک دختر ۱۵ ساله شد. این رویداد در تورنتو، کانادا را در حیرت فرو برد.

پلیس در حال تماشای فیلم ضبط شده بر دوربین های مدار بسته است و تجسس مرکز خرید به پایان رسیده است.
XS
SM
MD
LG