لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۴

ضیافت کارگردانان منتخب فیلم های کوتاه و کارتونی اسکار ٢٠١١ در بورلی هیلز


ضیافت کارگردانان منتخب فیلم های کوتاه و کارتونی اسکار ٢٠١١ در بورلی هیلز
ضیافت کارگردانان منتخب فیلم های کوتاه و کارتونی اسکار ٢٠١١ در بورلی هیلز

آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک این هفته ضمن آماده شدن برای اجرای مراسم اهدای جوایز اسکار، مراسمی را نیز به برپایی ضیافتی به افتخار و با حضور کارگردان های جوان فیلم های کوتاه و کارتونی اسکار ٢٠١١ اختصاص داده است. در این مراسم که در هتل بورلی هیلز شهر لس آنجلس برگزار شد، «تدی نیوتون» نویسنده و کارگردان فیلم کوتاه «شب و روز» Day and Night که یکی از پرتماشاگرترین فیلم های کوتاه تاریخ مدرن سینما به شمار می رود نیز شرکت داشت.

نیوتون می گوید:«وقتی شنیدم فیلمم نامزد جایزه اسکار شده در بیمارستان بودم چون پسرم به دنیا آمده بود. وقتی «کوین ریر» تهیه کننده فیلم صبح زود زنگ زد که این خبر رو بده بهش گفتم پسرم من رو بیدار کرده. یعنی دواتفاق خیلی مهم و خوشایند در فاصله ای کوتاه برایم اتفاق افتاد.»

شاون تن، کارگردان استرالیایی تبار فیلم « چیز گمشده» The Lost Thing یکی دیگر از مدعوین این مهمانی است:«قصد ما از همان اول ساختن یک فیلم کوتاه برای شرکت در بخش رقابت های فیلم های کوتاه وکارتونی بود. من ساختن فیلم های کوتاه رو به مراتب بیشتر دوست دارم و اصولا تجربه من هم بیشتر در زمینه نوشتن داستان های کوتاه است. دوست دارم فیلم های بلند هم درست کنم اما درحال حاضر بیشتر از هرچیز مایلم فیلم های کوتاه خیالی بسازم.»

ازدیگر حاضران در این ضیافت، کارگردان فرانسوی فیلم ماداگاسکار، کارگردان فیلم کوتاه «سفرنامه»، کارگردان آلمانی فیلم کوتاه «گروفالو» و کارگردان آمریکایی فیلم «بیا هوا را آلوده کنیم» Let's Pollute The Air بودند.

جکوب شوه، کارگردان آلمانی تبار فیلم «گروفالو» می گوید:«حقیقت این است که برای شرکت در مراسم اسکار آماده گی ندارم. یعنی اگر این مراسم بخواد از این هم بزرگ تر و پرسروصداتر باشد فکر می کنم شوکه بشم. اما خوب حتما زنده می مانم.»

XS
SM
MD
LG